Vianočné prejedanie sa už síce skončilo, no nikdy nie je zlý nápad mať v zálohe zopár univerzálnych a jednoduchých sladkých receptov pre prípadné návštevy. Preto sme pre vás pripravili 3 TOP recepty na sladké potešenie. Najmä pre vegánov! Avšak, každá jedna zložka sa dá jednoducho pripraviť aj na tradičný spôsob.

Karamelový koláč

Zdieľajte tento obrovský cookie koláč zdobený čokoládovými chipsami so svojimi priateľmi či rodinou. Táto lahodná sladká pochúťka je chrumkavý, no zároveň svieža. Neviete sa ho nabažiť? Vyskúšajte k nemu pridať aj kúsok zmrzliny.

karamel

Pudingová torta

Vedeli ste, že tofu je prekvapivo vynikajúca ingrediencia tejto ľahučkej a čerstvej torty? A citrón jej dodáva príjemnú osviežujúcu príchuť, ktorá je vítanou zmenou, ak ste sa už prejedli všetkých čokoládových dezertov.

puding

Škoricovníky

Klasické škoricovníky sú pohladením pre dušu a vyvolávajú nostalgický pocit za už ukončeným vianočným časom. Aj keď si vyžadujú značné množstvo času, 100% stoja za vyskúšanie.

skoricovnik

Naučili sme sa skvelý trik pre jemné, mäkké a lahodné buchty od našej milovanej Sadie z Pick Up Limes. Počas varenia pridajte do buchty nejaké sladené mlieko, pretože keď sa uvarí, zanechá buchtu jemnú. Toto sú škoricové buchty vašich snov.

 

Zdroj: www.pickuplimes.com