Vďaka tréningu a budovaniu svojej duševnej sily môže ktokoľvek naprogramovať svoju myseľ tak, aby sa stala silnejšou a zdravšou, než kedykoľvek predtým. Všetko, čo potrebuje, je čas, prax a dôslednosť.

Ak chcete vedieť, ako na to, zhrnuli sme pre vás 7 spôsobov, ako vytrénovať svoju myseľ.

#1 Meditujte

Meditácia je jedným z najlepších spôsobov, ako trénovať svoju myseľ. Posilňuje našu schopnosť vypovedať o našich myšlienkach a je prvým krokom v zbavení sa mentálnych návykov, ktoré nám spôsobujú problémy. Pomáha nám tiež sústrediť sa, získať schopnosť myslieť jasne a naučiť sa byť vyrovnaný. Kľúčom k správnej meditácii je dôslednosť. Začnite malými krôčikmi – na začiatok 5 alebo 10 minút meditácie denne.

side-view-woman-stretching-her-body-while-exercising-park-1-scaled

#2 Žite prítomnosťou

Je ľahké stratiť sa v prehnanom premýšľaní nad zbytočnými vecami, no tohto zlozvyku by ste sa mali rýchlo zbaviť. Tento mentálny problém môže byť rozptyľujúci, zbytočný a vyčerpávajúci. Hlavným kľúčom je zamyslieť sa a vrátiť sa späť do súčasnosti. Preskúmajte svoje zmysly – čo vidíte, počujete a cítite?

#3 Upokojte svoju myseľ

Váš mozog potrebuje čas na resetovanie a dobíjanie bateriek. Oddych zaručí vyššiu sústredenosť, kreativitu, energiu a produktivitu. Nemusíte iba spať a nerobiť nič, aby ste odpočívali. Nájdite aktivitu, vďaka ktorej sa budete cítiť znovuzrodení. Môže to byť čítanie, počúvanie hudby, alebo staranie sa o svoju záhradku.

#4 Oddýchnite si od digitálnych zariadení 

Žijeme vo veku digitálneho rozptýlenia, ktoré nás môže vyrušiť od toho, čo je dôležité a cítime sa kvôli tomu vyčerpaní. Skúste sa digitálne „očistiť“, napríklad minimalizovať upozornenia na telefóne alebo si naplánujte, kedy si dáte prestávku od digitálnych technológií. To by vám malo dať viac času a priestoru na to, aby ste sa zamerali na ľudí a projekty, na ktorých vám naozaj záleží.

#5 Dbajte na spánok

Spánok umožňuje nášmu mozgu a telu regenerovať. Zlepšuje tiež pamäť, náladu, tvorivosť a zručnosť riešiť problémy. Skúste si na začiatok ľahnúť do postele o hodinu skôr ako obvykle.

sleeping-young-woman-lies-bed-with-eyes-closed-e1634204299734

#6 Zaveďte rutiny

Rutina je kľúčom k tréningu mysle a podporiť nás v tom môže náš zabudovaný neurologický systém, ktorý môžeme aktivovať.

#7 Mentálny tréning

Koncentrácia, bystrosť, vyrovnanosť a súcitenie – to sú štyri hlavné „svaly mysle“. Spoločne podporujú naše celkové zdravie a blahobyt. Ale rovnako ako fyzická sila, aj zlepšenie našich mentálnych svalov si vyžaduje čas, prax a konzistenciu.