Kŕčové žily patria medzi chronické žilové ochorenia, ktoré postihujú čoraz viac ľudí. Môže za to dedičnosť alebo tiež nie veľmi zdravý životný štýl. Kŕčové žily sprevádzajú nepríjemné opuchy, kŕče a bolesti nôh. Metličky sú prvým štádiom chronického žilového ochorenia a spočiatku sú považované za estetický problém, ktorý môže neskôr prerásť viac.

Nevzhľadné tenké žilky

Metličky na nohách sú tenké žily, ktoré majú fialovú, tmavomodrú alebo červenú farbu. Zvyčajne sa nachádzajú na lýtkach alebo stehnách. Vzhľadom však vedia určite potrápiť. Najskôr nebolia, no v niektorých prípadoch sa môžu zapáliť, pokožka v ich okolí bude na dotyk teplá a noha môže mierne opuchnúť.

    Spýtajte sa na radu odborníka

    Nechajte pracovať odborníkov

    Rozmýšľate nad tým, že sa problému nevzhľadným metličiek chcete zbaviť raz a navždy? Existuje spôsob, akým tieto metličky odstránite jednodňovo a je isté, že sa vám na to isté miesto už určite nevrátia. Vďaka špeciálnej metóde CLaCS môžete dať nevzhľadným metličkám koniec. Ide o synergiu špeciálneho lasera a sklerotizačnej terapie pri veľmi intenzívnom chladení. Tento zákrok je absolútne bezbolestný a realizuje sa ambulantne, bez nutnej predoperačnej prípravy a bez predoperačných vyšetrení.

    Metóda CLaCS však zasahuje hlbšiu žilu až 10 mm pod povrchom a vďaka špeciálnej lampe VeinViewer Vision2, je možné odstrániť pričinu vzniku nechcených metličiek. Nečakajte a problém riešte ihneď. Nenechajte prerásť cievne ochorenie do vážnejích štádií!