Dennodenne sa stretávame s tým, že z nenápadného zdravotného problému sa pri neliečení častokrát vyvinie veľmi závažné ochorenie. Aj to je prípad diabetickej nohy, ktorá patrí k najčastejším a najzávažnejším komplikáciám pri cukrovke. Až za 60 % všetkých netraumatických amputácií dolných končatín zodpovedá práve diabetická noha.

Popri bežnej prevencii a starostlivosti existuje i niekoľko netradičných medicínskych prostriedkov, ako (vy)liečiť sprievodný znak cukrovky, diabetickú nohu. Jedinečným je aj aktívny oxidačný roztok  Nexodyn®.

Na čo sa používa?

Tento roztok vďaka svojim unikátnym fyzikálno-chemickým vlastnostiam, vytvára ideálne mikroprostredie rany, ktoré je dôležité pre dosiahnutie prirodzeného procesu zahojenia rany. Je určený pre široké spektrum nehojacich sa rán, ako sú napr. vredy diabetickej nohy, tlakové vredy, vredy na dolných končatinách alebo vaskulárne – cievne vredy, pooperačné a rezné rany, popáleniny a iné nehojace sa rany.

Proces hojenia rán

Vďaka unikátnemu zloženiu tento aktívny oxidačný roztok podporuje proces fyziologického hojenia rán na troch úrovniach. Nexodyn® obsahuje veľmi dôležitú kyselinu chlórnu (HClO), známu tiež ako antimikrobiálne činidlo. Kyselina chlórna je aj endogénnou látkou používanou v prirodzenom obrannom procese organizmu.

Antimikrobiálna vlastnosť

Vysoko koncentrovaná kyselina chlórna obsahuje viac ako 95 % voľného chlóru. Látka efektívne preniká cez bakteriálnu membránu, čím poskytuje antimikrobiálny účinok a pomáha znižovať lokálnu bakteriálnu záťaž.

nexodyn-oxidacny-roztok-na-osetrenie-ran-100ml

 

Bezpečnosť tkaniva

Keďže pH roztoku Nexodyn® je nízke (2,5 – 3,0), vytvára kyslé prostredie. To redukuje počet mikroorganizmov tak, že vytvára nevyhovujúceho prostredie pre ich rast. Takýmto spôsobom zachováva životaschopnosť tkaniva, a navyše, podporuje jeho regeneráciu a reparáciu.

Protizápalová účinnosť

Vďaka vysokému oxidačno-redukčnému potenciálu fyzicky narúša bunkovú membránu mikroorganizmov a deaktivuje ich obranné mechanizmy. Tým predchádza podpore zápalových procesov a udržiavaniu rany chronickou. Nexodyn® teda, doslova, spôsobuje reštart fyziologického hojenia rán.

Terapia roztokom Nexodyn®

Terapia  týmto roztokom je rýchla, efektívna a môže byť aj dlhodobá. Aktívny oxidačný roztok Nexodyn® je dostupný v ľahko použiteľnej sprejovej forme a nevyžaduje si špeciálne opatrenia na manipuláciu.

Jednoduché použitie

Postihnutú oblasť stačí dôkladne postriekať a nechať 2 minúty schnúť. Po oschnutí možno aplikovať ďalšiu potrebnú liečbu, prípadne proces opakovať dvakrát denne.

pouzitie-nexodyn

Unikátne vlastnosti roztoku Nexodyn® sú najvhodnejším riešením pre naštartovanie procesu komplexného prirodzeného a úplného zahojenia rany. Ak teda trpíte ochorením diabetických vredov rôzneho pôvodu na nohách, neváhajte a poraďte sa so svojím lekárom o používaní aktívneho oxidačného roztoku Nexodyn® teraz hneď!