Niekedy len ťažko ovplyvníme, čo nás postretne v našich každodenných životoch – zlá nálada šéfa v práci nie je naša vina, rovnako ako nie je naša vina, ak sa k nám blízki ľudia nesprávajú dobre, alebo ak nás len niekto nahneval pri platení v potravinách. Vieme však ovplyvniť naše reakcie na negatívne udalosti. Práve o tom je naša duševná pohoda, ktorú na konci dňa máme vo svojich vlastných rukách. Stačí len zmeniť uhol pohľadu a uvažovania.

shutterstock_2220193903Zdroj obrázka: sakkmesterke / Shutterstock.com

Zdravie ako prvá priorita

Čímkoľvek si v práci prechádzate, stále si uvedomujte, že na prvom mieste ste vy. Preto by malo byť zdravie vašou prvou, najvyššou prioritou. Avšak, pozor! Zdravie, to nie je ´len´ fyzické, ale aj mentálne zdravie. Rovnako ako chodíte na pravidelné prehliadky k všeobecnému lekárovi či špecialistom, mali by ste dbať aj o svoje duševné zdravie. Vďaka tomu zvýšite svoje šance na to, že depresia nebude mať pri vás šancu.

Pomôžte sami sebe

V dnešnom vypätom svete ste možno už vo vašom okolí či na vlastnej skúsenosti pocítili, aký môže mať depresia negatívny vplyv na naše životy. Nie je to naozaj nič príjemné. Poďme sa však pozrieť na to, čo sa s tým dá robiť. Môžete totiž pomôcť sami sebe, a to aj v zložitých a náročných obdobiach, keď sa možno cítite bez energie či dobrej nálady, alebo máte problémy so spánkom. V takom prípade môže pomôcť napríklad lipozomálny antistres komplex, prírodný doplnok stravy. Ide o extrakt zo šafranu a Ashwagandy, ktorý pôsobí ako prírodné antidepresívum. Samozrejme, ako pri každom takomto doplnku, je potrebné jeho užívanie vopred konzultovať s vaším lekárom.

Čeľte problémom

Pred depresiou neutekajte, snažte sa ju radšej poraziť, resp. urobiť všetko pre to, aby vás nezdolala. Ako už odznelo v úvode, to, že bude mať šéf v práci zlú náladu a ´vyleje´ si to na vás, a že sa takto nabalia negatívne vonkajšie podnety v krátkom čase, to vy neovplyvníte. Ale môžete urobiť všetko pre to, aby jednotlivé problémy neprerástli do depresií.

Absolútnym základom je pozitívne a správne nastavenie mysle a ochota čeliť problémom. Rovnako je dobré myslieť stále na svoje zdravie, k čomu dopomôžu aj lipozomálne vitamíny, ktoré sú veľmi dobre vstrebateľné. Aj v tomto prípade konzumáciu doplnku výživy konzultujte so svojím lekárom.