V prípade, že vás trápi častá migréna, určite viete, že skĺbiť pravidelný pohyb s týmto problémom nie je žiadna sranda. Najdôležitejšie je dodržiavať niekoľko základných pravidiel, ktoré pôsobia ako a prevencia proti nepríjemnému pocitu intenzívnej bolesti hlavy. Ešte pred samotným cvičením si musíte byť istí, že ste spravili všetko preto, aby ste sa migréne za každú cenu vyhli.

Dostatočný spánok

Každý človek trpiaci migrénou veľmi dobre vie, ako sa bude cítiť na konci dňa po prebdenej noci. Preto je mimoriadne dôležité, aby ste si do postele ľahli zavčasu a dopriali si 7-9 hodinový „beauty sleep“. Nemáte na spánok čas? Spravte si ho! Nič nie je dôležitejšie, ako vaše zdravie. V prípade tých, čo trpia migrénami, by mal byť spánok ešte o niečo dlhší. Informujte sa, koľko spánku by ste mali denne dopriať v závislosti od vášho veku.

pexels-photo-1028741

Zostaňte hydratovaní

Voda tvorí 50-60 % látkového zloženie v organizme dospelého jedinca. Pre mnohých ľudí je pitie dostatočného množstva vody mimoriadne problematické a aj keď si telo vodu priamo nepýta, potrebuje ju. Preto sa každý deň uistite, že dodržiavate pitný režim. Ak nevieme, koľko by ste mali denne vypiť, poslúži vám na to jednoduchá kalkulačka pitného režimu.

 pexels-photo-113734

Malý snack je nevyhnutný

Hladina cukru vo vaše krvi sa počas cvičenie znižuje omnoho viac ako počas bežného dňa. Preto by ste pred fyzickou aktivitou nemali zabúdať niečo malé si zobnúť. Napríklad nejakú proteínovú tyčinku. Ak tento typ snacku neobľubujete, postačia aj obyčajné orechy alebo iné malé občerstvenie približne 90 minút pred cvičením.

pexels-photo-1446318 

Zahrievace kolo

Spúšťačom silnej migrény môže byť aj prudký skok od ničnerobenia k intenzívnemu tréningu. Lekári odporúčajú ľuďom trpiacim migrénami akési malé zahrievacie kolo v zmysle krátkej 5 minútovej prechádzky skôr, než začnete behať, byciklovať, trénovať. Bezprostredne po tréningu by ste mali tento proces znova zopakovať, aby ste znížili vašu srdcovú frekvenciukrvný tlak.

pexels-photo-374678 

Rozhodujúce je počasie

Určite viete, že cvičenie počas vysokých horúčav je pre naše telo mimoriadnou fyzickou záťažou a prispieva k zbytočnému prehrievaniu organizmu, ktoré môže vyústiť do silnej bolesti hlavy. Ak teda mávate migrény, mali by ste sa cvičeniu v takomto počasí vyhýbať. Ak ale nechcete vynechať svoju obľúbenú prechádzku či ranný beh, skúste ho absolvovať veľmi skoro ráno, kedy ešte teploty nedosahujú svoje denné maximum.

 running-runner-long-distance-fitness-40751

Dbajte na správne držanie tela

Pri cvičení by ste mali neustále dbať na správne držanie tela. V opačnom prípade sa môže stať, že budete klásť veľkú záťaž na vašu hlavu, krkramená. Dôsledkom takejto záťaže je potom narastajúca bolesť hlavy, ktorá môže veľmi rýchlo vyústiť do migrény.