Sedavé zamestnanie prináša so sebou veľa negatívnych vplyvov na vaše zdravie. Aj keď to nie je ľahké, treba zmeniť návyky a vaše telo sa vám odvďačí. Predstavíme vám 4 najoverenejšie tipy na minimalizovanie negatívnych následkov.

V dnešnej dobe drvivá väčšina ľudí pracuje celé dni za počítačom. Takéto dlhé sedenie nie je vôbec zdravé a napomáha k vzniku cukrovky, obezity či atritídy. Veľa ľudí to však nemôže ovplyvniť, ale každý môže tieto následky aspoň eliminovať. Osem hodín v práci neznamená celý deň a preto treba zvyšok času využiť naozaj efektívne.

Chôdza, chôdza a chôdza

Najlepšie urobíte, ak sa budete prechádzať počas pracovnej doby čo najviac ako to ide. Vstaňte aspoň každú hodinu na pár minút zo stoličky a prejdite sa po kancelárií. Choďte uvariť kolegom kávu, alebo hocičo, len zamestnajte svoje nohy. Ak chodievate do práce autobusom, vystúpte aspoň o jednu zástavku skôr a prejdite sa. Ak chodievate autom, zaparkujte ďalej. Skúste zakomponovať chôdzu všade tam kde to ide.

Fitlopta

Vymeňte svoju stoličku v kancelárií za fit loptu. Aj keď máte ergonomickú stoličku, nevyrovná sa fit lopte. Práve guľatá lopta zlepšuje balans, koordináciu, reflexy a posilňuje svaly. Navyše, stojí oveľa menej než kancelárska stolička.

handsome-man-meditating-on-floor_23-2147791983

Zrelaxujte svoju dušu

Po práci si váš organizmus vyžaduje jednoducho vypnúť. Preto si vyberte rôznu aktivitu, pri ktorej viete, že vaša myseľ vypne a zrelaxuje. Či je to už nákup s kamarátkou, varenie večere či kreslenie je to jedno, jednoducho sa odreagujte.

Cvičte

Obdivujete tých ľudí, ktorí po práci naberú energiu na to, aby išli po práci do fitka? Zaprite sa, naberte energiu a staňte sa jedným z nich. Prvé týždne to bude ťažké, no postupom času si vaše telo zvykne a budete vidieť benefity vášho rozhodnutia. Vyskúšať môžete jógu, squash, plávanie, je to len na vás.