Určite to každá z nás pozná. Každý mesiac prídu tie nepríjemné dni plné bolestí, kŕčov a nepríjemných pocitov. Ak nechcete hneď užívať rôzne lieky, máme pre vás pár, tých najspoľahlivejších tipov na stlmenie bolesti.

Teplo

Počas vašich dní by ste svoje brucho a nohy mali udržovať v teple. Dajte si teplé ponožky, ponorte si nohy do vedra s teplou vodou a bolesti určite ustúpia. Výbornou voľbou je, že si napustíte termofor teplou vodou a priložíte si ho na brucho. Vďaka teplu vaša krv bude lepšie odtekať a kŕče poľavia.

relax-and-cozy-concept_34048-166-300x200

Aromaterapia

Éterické oleje odstraňujú stres, utlmujú rôzne bolestí a upokojujú telo. Každý olej je určený na rôzne problémy. Na bolestivú menštruáciu je ideálny borovicový a levanduľový olej. Pri ich kúpe dbajte na to, aby mali 100% prírodné zloženie, pretože umelé oleje vám určite nepomôžu.

drop-of-oil-dripping-from-pipette-into-bottle-of-essential-oil_1252-937-300x200

Šálok čaju

K zahrievaniu zvonka pridajte aj zahriatie zvnútra a uvarte si šálku čaju. Vhodnou možnosťou sú bylinkové čaje ako medovka, harmanček, lipa a arnika horská. Za najúčinnejšiu sa považuje práve arnika horská, ktorá upravuje cyklus menštruácie a efektívne eliminuje kŕče.

close-up-the-warm-black-tea-cup-on-the-wooden-table_25381-369-300x200

Joga alebo pilates

Práve tieto meditačné cvičenia sú ideálne na zníženie menštruačnej bolesti. Pravidelné praktizovanie týchto cvičení vám zabezpečí pružnejšie a pevnejšie telo, čím utlmí aj samotné menštruačné bolesti. Navyše, neuvoľní sa vám len telo, ale aj myseľ.

house-quietude-pensive-attractive-ease_1301-3287-300x200