Žijeme vo svete presýtenom chemickými antibiotikami a vakcínami určenými takmer na všetko. Ľudia preto častokrát hľadajú spôsob ako urýchliť liečbu pomocou rôznych alternatívnych metód. Alternatívna liečba znamená, predovšetkým, určitý spôsob starostlivosti alebo prevencie, ale nemôžeme ju porovnávať s klasikou medicínou.

Čínska akupunktúra

Akupunktúra patrí medzi alternatívne medicínske postupy pochádzajúce z Číny. Na ľudskom tele poznáme v súčasnosti asi 2000 bodov, ktoré sú vhodné na liečenie touto metódou. Liečba spočíva v zapichovaní tenkých ihličiek do citlivých (akupunktúrnych) bodov na tele. Existujú štúdie, ktoré tvrdia, že akupunktúra je účinná pri liečbe depresie a chronickej bolesti.

Indická ajurvéda

Slovo ajurvéda znamená v preklade vedomosti o živote. Je metódou tradičného indického lekárstva. Zameriava sa na rovnováhu tela a mysle a využíva pri tom rôzne spôsoby liečby. Medzi tieto spôsoby patria masáže, špeciálne diéty a liečivé bylinky. Práve liečivé rastliny, ako vzácna ashwagandha, pomáhajú jemným a bezpečným spôsobom ľudskému organizmu. Tento indický ženšeň je vhodné dopĺňať práve pre jeho antioxidačné účinky a udržiavanie rovnováhy v našom tele.

Indický ženšen môžete kúpiť tu.

esencialne-oleje

Voňavá aromaterapia

Metóda aromaterapie je založená na využívaní aromatických éterických olejov. Tie môžeme vmasírovať do tela alebo inhalovať. Tento spôsob alternatívnej medicíny pomáha pri zápaloch, znižuje bolesť, pomáha pri liečbe depresie alebo úzkosti. Častokrát je spájaná výlučne s relaxáciou a uvoľnením stresu z tela.