V dnešnom otvorenom svete je už bežné, že deti študujú v zahraničí, rodičia odchádzajú za prácou a mladí veľmi veľa cestujú. Výdobytky modernej technológie tak nie vždy musia byť nevyhnutne označované za niečo negatívne, čo zbytočne požiera náš čas i energiu. V živote, prirodzene, existujú situácie, kedy nám sociálne siete a iné alternatívne spôsoby uľahčujú komunikáciu s našimi blízkymi.

 

Starý dobrý e-mail

Zdá sa vám táto metóda komunikácie zastaraná? Máte pravdu! No ak ste bežne veľa na cestách, nie vždy máte voľný a expresný prístup k internetu. Dlhé e-maily sú tak ideálnou voľbou, ako si znížiť absenciu komunikácie s našimi blízkymi na minimum.

pexels-photo-1413652 

Rodinný chat

Poznáte to, jeden člen rodiny pracuje v inom meste, súrodenec študuje v ďalekej krajine, rodičia trávia čas doma. Stretávajú sa najviac raz mesačne. Takýto životný štýl sa zaručí o to, že postupom času sa najbližší členovia rodiny začínajú jeden druhému odcudzovať. Spoločný rodinný chat, napríklad v podobe iMessage, je zárukou toho, že s vašimi blízkymi budete v neustálom kontakte, aj keby ste boli všetci na protiľahlých stranách zemegule.

 pexels-photo-437646

Zdieľanie polohy

Máte sa stretnúť so svojím rodinným príslušníkom, ale neviete, kde sa práve vaše dieťa, rodič či súrodenec nachádza? Skúste využívať zdieľanie polohy. Vaše trajektórie sa tak jednoducho a hlavne rýchlo pretnú a vy nebudete strácať čas zbytočným blúdením ulicami neznámeho mesta.

 

Spoločný fotoalbum

Odišiel niekto z vašej rodiny na výlet do zahraničia? Zdieľajte svoje spomienky prostredníctvom spoločného albumu, kde môžete, podobne ako na sociálnej sieti, lajkovať a komentovať krásne momenty zo života vášho blízkeho, aj keď momentálne nemôžete zdieľať priamo s ním.

pexels-photo-185933 

Neobmedzené volania

Vynikajúcim spôsobom, ako nestratiť kontakt s vašimi milovanými, sú neobmedzené volania. Aj keď sa fyzicky nenachádzate doma, môžete zdieľať zaujímavé momenty z vášho života spoločne s rodinou. A to prostredníctvom nekonečne dlhých telefonátov cez FaceTime, Skype či Messenger.

 

Sociálne siete

Aj keď sú už avizované sociálne siete gigantickým požieračom času, ide o najrýchlejší a najefektívnejší spôsob, ako nestratiť kontakt s ľuďmi. Pozor však na prehnanú pozornosť, aby vám mobil nezničil vzťah!