Ako spojiť rodinu pomocou moderných technológií!

0
1229

V dnešnom otvorenom svete je už bežné, že deti študujú v zahraničí, rodičia odchádzajú za prácou a mladí veľmi veľa cestujú. Výdobytky modernej technológie tak nie vždy musia byť nevyhnutne označované za niečo negatívne, čo zbytočne požiera náš čas i energiu. V živote, prirodzene, existujú situácie, kedy nám sociálne siete a iné alternatívne spôsoby uľahčujú komunikáciu s našimi blízkymi.

 

Starý dobrý e-mail

Zdá sa vám táto metóda komunikácie zastaraná? Máte pravdu! No ak ste bežne veľa na cestách, nie vždy máte voľný a expresný prístup k internetu. Dlhé e-maily sú tak ideálnou voľbou, ako si znížiť absenciu komunikácie s našimi blízkymi na minimum.

pexels photo 1413652 - Ako spojiť rodinu pomocou moderných technológií! 

Rodinný chat

Poznáte to, jeden člen rodiny pracuje v inom meste, súrodenec študuje v ďalekej krajine, rodičia trávia čas doma. Stretávajú sa najviac raz mesačne. Takýto životný štýl sa zaručí o to, že postupom času sa najbližší členovia rodiny začínajú jeden druhému odcudzovať. Spoločný rodinný chat, napríklad v podobe iMessage, je zárukou toho, že s vašimi blízkymi budete v neustálom kontakte, aj keby ste boli všetci na protiľahlých stranách zemegule.

 pexels photo 437646 - Ako spojiť rodinu pomocou moderných technológií!

Zdieľanie polohy

Máte sa stretnúť so svojím rodinným príslušníkom, ale neviete, kde sa práve vaše dieťa, rodič či súrodenec nachádza? Skúste využívať zdieľanie polohy. Vaše trajektórie sa tak jednoducho a hlavne rýchlo pretnú a vy nebudete strácať čas zbytočným blúdením ulicami neznámeho mesta.

 

Spoločný fotoalbum

Odišiel niekto z vašej rodiny na výlet do zahraničia? Zdieľajte svoje spomienky prostredníctvom spoločného albumu, kde môžete, podobne ako na sociálnej sieti, lajkovať a komentovať krásne momenty zo života vášho blízkeho, aj keď momentálne nemôžete zdieľať priamo s ním.

pexels photo 185933 - Ako spojiť rodinu pomocou moderných technológií! 

Neobmedzené volania

Vynikajúcim spôsobom, ako nestratiť kontakt s vašimi milovanými, sú neobmedzené volania. Aj keď sa fyzicky nenachádzate doma, môžete zdieľať zaujímavé momenty z vášho života spoločne s rodinou. A to prostredníctvom nekonečne dlhých telefonátov cez FaceTime, Skype či Messenger.

 

Sociálne siete

Aj keď sú už avizované sociálne siete gigantickým požieračom času, ide o najrýchlejší a najefektívnejší spôsob, ako nestratiť kontakt s ľuďmi. Pozor však na prehnanú pozornosť, aby vám mobil nezničil vzťah!