Ľudia sa medzi sebou prestali rozprávať. Rozhovory nahradili chatové konverzácie cez chytré telefóny. Mobily nám do života vstúpili až natoľko, že dokážu naštrbiť vzťahy. Psychológovia prezradili, že sa častejšie stretávajú s tým, že sa partneri odcudzili, kvôli závislosti na sociálnych sieťach. Ak ste zbadali niektoré z týchto signálov, určite si dajte pozor.

Telefón je pre neho dôležitejší ako vy

Výskumy dokázali, že priemerný používateľ skontroluje svoj mobil približne 150 krát denne. Ak sa váš partner počas rozhovoru díva na jeho obrazovku a nevníma vás, určite si dajte pozor. Je to jeden z prvých signálov, kedy začína závislosť na sociálnych sieťach. Začnete sa cítiť menej dôležitá a ignorovaná. Práve ignorácia dokáže v partnerskom vzťahu  narobiť veľké problémy.

5670-scaled

Prostredníctvom telefónu vás kontroluje

Mobil stojí v mnohých prípadoch za stratou dôvery a nadmernou kontrolou vo vzťahu. Pokiaľ vám váš partner volá 10 krát počas dňa, len aby sa opýtal kde ste či kedy prídete domov, svedčí to o tom, že vás potrebuje neustále kontrolovať.

Nedokáže si nájsť chvíľku bez mobilu ani na záchode

V tejto fáze stráca vzťah intimitu a je podriadený mobilnému telefónu. Nech sa deje čokoľvek váš partner dokáže bez problémov odpovedať na SMS správu či odpovedať na prichádzajúci hovor. Počas dňa má mobil neustále pri sebe, dokonca aj v posteli či na záchode.

Pošle smajlíka a považuje situáciu za OK

Ak máte problém partner si ho nevie vydiskutovať rozhovorom namiesto toho vám pošle smajlíka a považuje za situáciu vyriešenú. Je to fáza, kedy váš partner podriaďuje online svetu takmer celú svoju existenciu a nie je schopný komunikovať s ľuďmi z očí do očí.

Váš intímny život prestal existovať

Ak nechce sex, tvrdí, že nemá čas alebo je unavený. Pravda je však taká, že si ľahne do postele a pokojne si pozerá do mobilu. Pokiaľ uprednostňuje mobil pred sexom máte vážny problém.