Patríte medzi milovníkov zemiakových placiek? Potom vám odporúčame pripraviť si cuketové placky, ktoré sú zvonku chrumkavé, no zvnútra lahodné. Vyskúšajte recept na cuketové placky, ktoré si môžete ozvláštniť napríklad mrkvou a podávať ich na obed, večeru alebo ako poobedné občerstvenie.

Recept na cuketové placky

Máte radi zemiakové placky? V tom prípade budete mať radi aj cuketové placky, ktoré môžete konzumovať kedykoľvek počas dňa. Navyše ide o zeleninové jedlo, ktoré je vhodné aj pre vegetariánov. Príprava cuketových placiek vám zaberie maximálne 35 minút, no pri správnom skladovaní ostanú cuketové placky čerstvé aj 3 dni, a preto si ich môžete pripraviť pár dni dopredu.

vegetable-fritters-vegetarian-pancakes-served-pile-white-plate-with-sour-cream-fresh-herbs

Ingrediencie na cuketové placky

Na prípravu 8 cuketových placiek budete potrebovať:
2 cukety (podľa veľkosti)
1 PL čerstvej petržlenovej vňate,
2 vajcia
1 šálku výberovej múky
1 ČL prášku do pečiva
1 ČL soli
½ ČL čierneho korenie
Olej na vyprážanie

Voliteľné ingrediencie
Mrkva
Kyslá smotana
Biely grécky jogurt

Ako pripraviť recept na cuketové placky?

 1. Umyte cuketu a pomocou strúhadla ju nastrúhajte alebo vložte cuketu do kuchynského robota. Cuketu posypte soľou, jemne premiešajte a odložte bokom na 10 minút.
 2. Cuketa pustí nadbytočnú vodu, ktorú je potrebné vyliať. Dodatočne môžete z cukety vytlačiť zbytok vody rukami.
 3. Do misky s cuketou vložte zvyšné ingrediencie, a to múku, vajcia, čierne korenie, petržlenovú vňať a prášok do pečiva.
 4. Ingrediencie dobre premiešajte, aby sa spojili.
 5. Následne si rozohrejte panvicu na stredne vysokú teplotu a pridajte olej.
 6. Na rozpálený olej poukladajte kôpky cuketovej zmesi a zatlačte ich do tvaru placiek.
 7. Každú cuketovú placku opečte z oboch strán 3-4 minúty do zlatista a proces opakujte, až kým sa vám cuketová zmes neminie. V prípade, že sa minie olej, opäť ho na panvicu nalejte.
 8. Po opečení placiek ich vyberte a poukladajte na papierovú utierku, aby ste sa zbavili prebytočného tuku z placiek.
 9. Cuketové placky podávajte s čerstvou petržlenovou vňaťou alebo čerstvou zelenou cibuľkou, kyslou smotanou alebo gréckym bielym jogurtom.

Tipy na chutné cuketové placky

 • Aby boli cuketové placky zdravšie a farebnejšie, môžete recept ozvláštniť napríklad mrkvou. Rovnakým spôsobom môžete pripravovať klasické zemiakové placky alebo karfiolové placky.
 • Na ozvláštnenie chuti môžete do receptu pridať aj plátky nakrájanej zelenej cibule.
 • V prípade väčšieho množstva placiek stačí pridať len ingrediencie navyše.
 • Keďže je cuketa osolená už na začiatku, aby ste sa zbavili nadbytočnej tekutiny, do zmesi soľ pridávať nemusíte. Soľ môžete pridať podľa chuti až pri podávaní placiek.
 • Po vychladnutí skladujte cuketové placky vo vzduchotesnej nádobe v chladničke, vďaka čomu vám vydržia čerstvé až 3 dni. Cuketové placky tiež môžete vložiť do fólie, mraziaceho vrecka a vložiť do mrazničky aj na 2 týždne. Potom ich len stačí vybrať, nechať rozmraziť a zohriať v rúre alebo na panvici.
zucchini-carrot-pancakes-v7-1568x2352-kopia
Zdroj: Pinterest

Recept na cuketové placky je veľmi jednoduchý a chutný. Okrem toho si tento recept môžete ozvláštniť prísadami, na ktoré máte v tom momente chuť. Zaručujeme vám, že sa ich nebudete vedieť nabažiť. Pokiaľ vás recept zaujal, vyskúšajte tiež recept na domácu fitness pizzu.