Pri chudnutí je dôležité udržať balans a zvoliť vhodnú a pravidelnú stravu. Ak doplníte správny jedálniček primeraným cvičebným plánom a vyhnete sa prejedaniu. Požadovaný výsledok sa dostaví v súlade s vaším zdravým.

Existuje množstvo tvrdení o tom, ako správne chudnúť, aké metódy sú dôležité alebo čomu by ste sa mali úplne vyhnúť. Niektoré z nich však nie sú pravdivé. Niektorí sa nimi dokážu v pocite zúfalstva riadiť. Prezradíme vám pár tvrdení, ktoré sú v skutočnosti len mýtmi.

Pri chudnutí je dôležité vynechať pečivo

Úplne vynechanie pečiva počas diéty nemá svoje opodstatnenie. Dôležitý je jedine výber toho správneho – celozrnného pečiva. Pekárske výrobky sú veľmi dôležité pri raňajkách či olovrante a určite by mali ostať v našom jedálničku. Dôležité je tiež množstvo, ktoré by malo byť primerané (1 krajec celozrnného chleba u žien a 2 krajce u mužov).

Po 18 hodine nejesť

Večera je rovnako dôležitá ako ostatné jedlá počas dňa. Bežne by sa nemalo jesť 3-4 hodiny pred spaním. Postačí ak začnete večerať ľahšie jedlá, ktoré obsahujú viac bielkovín ako sacharidov. V prípade, že chodíte spať môžete si dať aj druhú večeru, takisto ľahkú a v malej porcii.

3522-scaled

Cvičenie má bolieť

Správne cvičenie by nám nemalo spôsobovať bolesť. Nehovoríme však o napätí vo svaloch, ku ktorému dochádza pri cvičení, ale o pichľavej a nepríjemnej bolesti. Táto bolesť by nám mohla spôsobiť aj zdravotné ťažkosti.

Diéta je hladovka

Hladovať pri diéte nie je vôbec správne. Ak nenaučíte telo na pravidelné porcie jedla, začne si ukladať tuky „na horšie časy“. Ak ste hladný vaše telo je oslabené. Dlhodobé hladovanie bez toho, aby telo prijímalo určitú dávku tukov či cukrov vám môže spôsobiť aj zdravotné problémy.