Začala sa jeseň a s ňou môžeme očakávať nastúp chrípkovej sezóny. Antibiotiká vám na chrípku nepomôžu, keďže ide o vírus pomôcť si viete jedine s voľnopredajnými liekmi alebo s prírodnými produktami, ktoré máte doma. V našom najnovšom článku sme vám dnes zozbierali zopár najlepších prírodných receptov, vďaka ktorým budete fit ako ryba už za pár dní.

Účinný zázvor

O blahodarných účinkoch zázvoru na naše zdravie už vieme veľmi dlho, avšak teraz existujú aj vedecké dôkazy o tom, že zázvor je pre naše telo nesmierne prospešný. Len zopár plátkov zázvoru v horúcej vode vám pomôže zbaviť sa kašľu a boľavého hrdla. Ak vám niekedy počas chrípky býva nevoľno, zázvor vám pomôže aj s týmto problémom. Jedna štúdia ukázala, že už jeden gram zázvoru vie zmierniť nevoľnosť.

viber_image_2021-09-16_15-48-17-293

Domáci vývar

Čo je lepšie, ako poradne silný kurací či hovädzí vývar? Pri chrípke je to rozhodne výborný pomocník. Tanier dobrého vývaru vie znížiť rýchlosť neurofilov, bielych krviniek, ktoré chránia vaše telo pred infekciami. Keď sa pohybujú pomalšie, koncentrujú sa viac na miestach, kde vaše telo potrebuje pomôcť a vy sa vyzdravíte rýchlejšie. Taktiež je veľmi nápomocný pri infekcii horných dýchacích ciest. Vývar je vždy dobrou voľbou, bez ohľadu na to, ako sa cítite, má vysoký výživovú hodnotu a dodáva vám hydratáciu.

Cesnak

Síce je to surovina, ktorú mnohí nemôžu ani len cítiť, v boji proti chrípke je však skvelá. Obsahuje v sebe zložku ancilín, ktorá má antimikrobiálne účinky. Ak pravidelne užívate cesnak alebo si ho radi pridáte do jedla, pomôže vám predchádzať chorobám ako chrípka či nachladnutie.

viber_image_2021-09-16_15-48-16-461

Sladký med

Ak máte kašeľ, ktorého sa neviete zbaviť a nedokážete kvôli nemu spať ani v noci, vyskúšajte med. Má totižto veľké množstvo antibakteriálnych a antimikrobiálnych vlastností.

Echinacea

Američania používali túto  bylinu a koreň rastliny echinacea na liečbu infekcií už viac ako 400 rokov. Medzi jeho účinné látky patria flavonoidy a ďalšie látky, ktoré majú na telo mnoho terapeutických účinkov. Napríklad flavonoidy môžu posilniť váš imunitný systém a zmierniť zápal v tele.

viber_image_2021-09-16_15-48-15-684

Kloktanie slanou vodu

Ak máte bolesti hrdla alebo plný nos, vyskúšajte si kloktať hrdlo slanou vodou a vyplachujte si s ňou nos. Kloktanie slanou vodou účinne redukuje a uvoľňuje hlieny.

Domácich receptov na chrípku je mnoho, treba ich už len vyskúšať a zistiť, ktorý je pre vás ten najúčinnejší. Dúfame, že sme vám poradili a nabudúce sa chrípky rýchlo zbavíte.