Spirulina je zázrak, o ktorom ešte budete počuť. Ide o zelenomodrú,morskú riasu plnú proteínov a vitamínov. Medzi jej blahodárne účinky patrí regulácia glukózy, krvného tlaku a cholesterolu. Dokáže tiež chrániť pred ochorením srdca, pečene, či obličiek, má antioxidačné účinky a zmierňuje bolesť. Ide teda o skutočnú superpotravinu, ktorú sa oplatí mať v jedálničku.

Pomáha pri cukrovke

Pozitívne účinky spiruliny sa zaznamenali aj pri liečby cukrovky typu 2. Pravidelné užívanie spiruliny ako doplnku stravy má priaznivé účinky pri kontrole glukózy v krvi, znižuje hladinu triglyceridov v krvi a naopak zvyšuje množstvo dobrého HDL cholesterolu. Naopak odstraňuje systémový zápal, ktorý býva vyvolaný inzulínovou rezistenciou.

Vhodná pri chudnutí

Ak chudnete, spirulina vám určite padne vhod. Obsahuje látky (fenylalanín a tyrozín), ktoré dokážu potlačiť hlad a chuť na sladké. Je tiež zdrojom aminokyselín a sacharidov, ktoré udržia váš organizmus v stave nasýtenosti. Má vysokú nutričnú hodnotu, ale naopak nízky počet kalórií, preto je vhodné ju užívať najmä pri nízko kalorických diétach.

Dizajn-bez-nazvu-3

Na trávenie

Prispieva tiež k zdravému tráveniu, nakoľko je bohatá na vlákninu. Má tiež bohaté protiplesňové a antibakteriálne účinky. V neposlednom rade je tiež prevenciou pri vzniku žalúdočných vredov.

Vhodná pre vegetariánov

Doposiaľ nebola objavená žiadna iná rastlina, ktorá by poskytovala taký komplexný zdroj bielkovín, ako práve spirulina. Je preto vhodná aj pre vegetariánov, nakoľko ňou môžu doplniť chýbajúce bielkoviny. Vegetariánom však dodá aj dôležité aminokyseliny, vitamíny, minerálne látky a vitamín B12, ktorého majú mnoho krát nedostatok. Iba 3 gramy spiruliny dokážu dodať organizmu 150% odporúčanej dávky vitamínu B12.

Dizajn-bez-nazvu-4

Detoxikuje telo a dodáva energiu

Spirulina tiež dokáže čistiť telo od škodlivých látok, podporuje tak detoxikáciu pečene, obličiek a prispieva k ich regenerácií. Je vhodným doplkom stravy aj pre športovcov. Minimalizuje svalovú únavu a zabezpečuje regeneráciu svalov.

Ako užívať spirulinu?

Spirulina sa užíva vo forme tabliet, alebo prášku. Ideálne je, ak tieto dve formy kombinujete. Pri kúpe vždy dbajte na to, aby išlo o 100% prírodný produkt, bez pridaných látok.

Dizajn-bez-nazvu-2