Konečne sme sa dočkali doby, kedy už nie je potrebné nosiť rúška ani v interiéri, s výnimkou niektorých miestností. Nastal čas tak svetu rozdávať radosť a ukázať svoj dokonalý žiarivo biely úsmev. Ako ho však dosiahnuť?

Zdravý a dokonalý úsmev

Mnoho ľudí pri svojom úsmeve často myslí len na belosť zubov, nie však na ich zdravie. To je veľkou chybou, pretože užívať si žiarivo biely úsmev, ktorý bude citlivý a bude vám spôsobovať bolesť, sa jednoducho nedá. Preto najskôr myslite na zdravie svojej ústnej dutiny a následne na dosiahnutie maximálnej belosti zubov. Ako na to? Vyskúšajte tieto tipy.

Dentálna hygiena

Pred každým bielením zubov by ste sa predovšetkým mali uistiť, či sú vaše zuby zdravé. Preto sa odporúča každoročne navštíviť zubného lekáraminimálne dvakrát do roka navštíviť aj dentálneho hygienika. Okrem profesionálneho vyčistenia zubov, odstránenia zubného povlaku, vás dentálny hygienik upozorní, ako by ste si správne mali svoje zuby čistiť. Áno, niekedy je potrebné poučiť aj dospelého človeka. Ústna dutina sa u každého človeka líši, a preto nie u všetkých môže fungovať to isté.

beautiful-girl-sitting-dentist-s-office

Profesionálna dentálna hygiena

K dosiahnutiu zdravej ústnej dutiny je potrebné používať dentálne pomôcky, ako sú medzizubné kefky či škrabku na jazyk. Dentálny hygienik vás preto naučí, ako tieto pomôcky používať, aké a medzi akými zubami používať napríklad medzizubné kefky, a taktiež aj aká je správna technika čistenia zubov. Ak ste tento rok ešte na dentálnej hygiene neboli, určite odporúčame navštíviť dentálnu hygienu v Dental Brotherspredísť tak vzniku kazov, zápalov a iných ochorení vo vašej ústnej dutine.

Bielenie zubov

Existuje viacero spôsobov, akými môžete belosť zubov dosiahnuť. Vyskúšať môžete rôzne bieliace zubné pasty, bieliace pásiky či akékoľvek domáce spôsoby bielenia zubov. Všetky tieto spôsoby a metódy však môžu vašu zubnú sklovinu narušiť.

Bieliace zubné pasty

Pri pomôckach na bielenie zubov sa preto vždy uistite, aké zloženie obsahujú. Zväčša bieliace pasty majú v sebe abrazívnu zložku, ktorá spôsobuje belosť a lesk zubov a taktiež aj odstraňuje zo zubov nečistoty. V prípade, že je táto hodnota RDA (Relative Dentin Abrasion) vyššia než je odporúčané a vy bieliacu pastu používate často, môžete pocítiť bolesť. Bolesť však nevzniká náhodne a často súvisí s narušením zubnej skloviny.

man-brushing-teeth

Bieliace pásiky

K narušeniu zubnej skloviny dochádza aj pri používaní bieliacich pásikov, najmä v prípade, ak pásiky používate častejšie, než je odporúčané. V prípade, že na bieliacich pásikoch nie je napísané zloženie, pásiky nikdy nepoužívajte. Rovnako bieliace pásiky nakúpené zo zahraničia môžu obsahovať vyššiu hodnotu peroxidu vodíka, ktorý spôsobuje belosť zubov. Na Slovensku legislatíva povoľuje, aby voľne dostupné produkty na bielenie zubov obsahovali len do 0,1 % peroxidu vodíka. Produkty, ktoré obsahujú vyššie percento peroxidu vodíka smiete použiť len za prítomnosti odborného lekára. 

Domáce recepty na bielenie zubov

Kdekoľvek na internete nájdete rôzne metódy a recepty na domáce bielenie zubov. Často tieto recepty obsahujú ocot, sódu bikarbónu, rôzne kyseliny alebo dokonca čierne uhlie. Napriek tomu, že kombináciou týchto zložiek môžete dosiahnuť okamžitý výsledok žiarivo bielych zubov, môžete si tak aj výrazne poškodiť zubnú sklovinu, ktorá sa, bohužiaľ, už neobnovuje. Poškodenie zubnej skloviny následne spôsobuje bolesť, citlivosť zubov pri pití studených a teplých nápojov a neskôr napríklad aj parodontózu.

Šetrné bielenie zubov bez peroxidu vodíka

Dosiahnuť okamžitý výsledok žiarivo bielych zubov môžete aj bez použitia týchto škodlivých látok a bez peroxidu vodíka. Ak chcete mať dokonalo žiarivo biele zuby o 5 – 8 odtieňov, potom odporúčame podstúpiť bielenie zubov v Dental Brothers. Už o 50 minút môžete odchádzať s krásnym úsmevom. Pri tomto bielení zubov sa nepoužíva peroxid vodíka, čo znamená, že sa vaša zubná sklovina nepoškodzuje. Počas bielenia sa vám na zuby nanesie špeciálny gél, nasadia sa vám okuliare a za pomoci LED lampy začnú pôsobiť účinné látky z gélu na vaše zuby. Výhodou tohto bielenia je aj príjemný relax, kde si počas bielenia môžete pozrieť svoj obľúbený program v televízii.

dentist-comparing-patient-s-teeth-shade-with-samples-bleaching-treatment

Dentálna hygiena a bielenie zubov v jednom balíku

Kompletnú dentálnu hygienu a bielenie zubov môžete získať v jednom balíku. Čo znamená, že okrem času ušetríte aj svoje financie. Už za 120 minút tak môžete z jedného miesta odchádzať so zdravou ústnou dutinou, počas ktorej sa vám zo zubov odstránia hrubé nánosy, povlak a zubný kameň. Následne sa vašim zubom dodá aj potrebná fluoridácia, aby zuby boli vyživené. Taktiež budete edukovaný o tom, ako sa o svoju ústnu dutinu, teda zuby, ďasná a jazyk, starať správne. Prostredníctvom špeciálneho šetrného bieliaceho gélu, ktorý neobsahuje peroxid vodíka a LED lampy, sa aktivujú všetky účinné látky, vaše zuby dosiahnu belosť až o 5 – 8 odtieňov.

Takéto služby získate v prípade, že sa objednáte a využijete All inclusive balík v Dental Brothers. Objednať sa môžete aj prostredníctvom online formulára, kde si vyberiete konkrétny deň a čas, ktorý vám vyhovuje. Taktiež si môžete vybrať prevádzku, a to navštíviť Dental Brothers v OC Nivy alebo OC Central v Bratislave.