Infúzny vitamín C na skryté zápaly – podporná liečba: Odhaľte včas tieto príznaky

S podobným označením

Trávenie voľného času pred televíziou či tabletom sa odrazilo na pohybových zručnostiach detí, tie čoraz častejšie nevedia narábať s loptou

Z aktívneho trávenia voľného času sú najobľúbenejšie výlety a pobyt v prírode, ktorým sa často venuje 43 percent a občas 42 percent rodičov.

Vo štvrtok bude pokračovať proces v kauze prípravy vraždy podnikateľky Volzovej

Okresný súd Bratislava II tento prípad pojednáva od mája 2019.

Ukrajina vstúpi do EÚ najskôr o 15 rokov. Ak niekto tvrdí niečo iné, podľa francúzskeho ministra klame a zavádza

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj trvá na okamžitom začatí procesu smerujúceho k plnému členstvu Ukrajiny v EÚ.

22.4.2022 (Webnoviny.sk) – Skryté zápaly sú veľmi nebezpečné, pretože ich prejavy často prehliadame. Mnohokrát preto vedú k závažným ochoreniam. Pomôcť môže aj infúzne podaný vysokodávkovaný vitamín C.

Nezdravá strava, sedavý životný štýl a najmä každodenný stres sa podieľajú na oslabení nášho imunitného systému, ktorý denne musí bojovať s rôznymi baktériami, plesňami či vírusmi. Všetky tieto faktory môžu viesť k skrytým zápalovým procesom v organizme. Ich nebezpečenstvo spočíva v tom, že na rozdiel od akútnych zápalov nevykazujú žiadne typické príznaky zápalu. Vzhľadom na zdanlivo bezpríznakový priebeh zostáva zápal väčšinou dlho neodhalený, neliečený, čo môže viesť k prepuknutiu omnoho závažnejších ochorení.

Skryté zápaly a najčastejšie ochorenia, ktoré spôsobujú

Hlavnou príčinou skrytých zápalov je nárast voľných radikálov, a teda oxidačný stres. Zápaly zhoršujú obranyschopnosť tela a ak nám chýbajú antioxidanty, ktoré by zachytili spomínané voľné radikály, dôjde k nadmerným zápalovým procesom a poškodeniu tkaniva. V dôsledku toho sa zvyšuje riziko vzniku nasledujúcich závažných chorôb:

Onkologické ochorenia
Kožné a kardiovaskulárne ochorenia (napr. neurodermatitída, ateroskleróza),
Cukrovka 2. typu
Chronické ochorenia obličiek a pečene
Zápaly kĺbov
Psychické zmeny a podobne.

Odhaľte včas tieto príznaky skrytého zápalu

Medzi najčastejšie príznaky skrytých zápalov v tele patrí:

Pocit celkovej nepohody a únavy
Problémy s obehovým systémom
Bolesti hlavy či chronická bolesť tela
Zvýšená náchylnosť na infekcie

Prečo je infúzny vitamín C účinnejší

Vitamín C je jedným z najdôležitejších prirodzených imunomodulátorov, ktorý dokáže aktivovať imunitný systém a chrániť pred silnými zápalovými reakciami. Vitamín C ako jeden z najdôležitejších spomedzi všetkých prirodzených antioxidantov ponúka najrýchlejšiu a najkomplexnejšiu ochranu pred oxidačným stresom, čo dokázal na základe krvných testov aj americký inštitút National Institute of Environmental Health Science.

Aby sa imunitné bunky dokázali chrániť pred poškodením voľnými radikálmi a skrytými zápalmi, potrebujú vysokú koncentráciu vitamínu C. Perorálne (ústami) podanie vitamínu C a konzumovanie stravy bohatej na tento cenný vitamín však nestačí. Riešením je podporná intravenózna liečba vitamínom C. ako je injekčný roztok Vitamin C-Injektopas® 7,5 g.

Komu infúzny vitamín C najviac pomáha

Infúzny vitamín C má protizápalové účinky, dokáže v tele zredukovať voľné radikály a zvýšené hladiny histamínu. Z toho dôvodu najviac prospieva ľuďom trpiacim nedostatkom vitamínu C v dôsledku akútnych infekcií ako chrípka alebo pásový opar, ako aj chronicky chorí s alergiami alebo nádormi.

Veľmi dobré výsledky podpornej infúznej terapie vitamínom C sa ukázali pri liečbe následkov ochorenia COVID-19, takzvaného post-covidového syndrómu.

Najčastejšie prejavy:

nezvyčajná únava a vyčerpanie, až chronický únavový syndróm,
rýchle zadýchanie sa po nenáročných aktivitách,
bolesti kĺbov, končatín,
bolesti hlavy, ktoré môžu vyústiť až do migrény, závraty,
ťažoba na pľúcach a suchý kašeľ,
zvýšená teplota,
tráviace problémy ako hnačka, zápcha a nevoľnosť,
strata chuti a čuchu aj po odznení ochorenia,
búšenie srdca,
problémy so spánkom,
vypadávanie vlasov,
rôzne kožné prejavy,
novovzniknutá cukrovka a vysoký krvný tlak.

Pordporná liečba infúznym vitamínom C je účinná pri hojení rán po operáciách, resp. pri dlho hojacich sa ranách.

Tento článok nie je autorským obsahom Webnoviny.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok.

Viac k témam: infúzny vitamín C, PR, Vitamín C
Zdroj: Webnoviny.sk – Infúzny vitamín C na skryté zápaly – podporná liečba: Odhaľte včas tieto príznaky © SITA Všetky práva vyhradené.

Odporúčame

Majte svoj tlak pod kontrolou. Dnes je Svetový deň hypertenzie

Máj je nielen mesiacom lásky, ale aj mesiacom povedomia o hypertenzii. Práve 17. máju patrí Svetový deň hypertenzie. Ide o deň, kedy si pripomíname, o aké...

Trápi vás častá bolesť hlavy? Takto sa jej zbavíte!

Bolesť hlavy môže potrápiť z času na času každého. Síce bolesť hlavy nie je nič príjemné a často komplikuje plány, siahať zakaždým po liekoch...

Bolesť na hrudi nemusí byť vždy od chrbtice

Bolesť a pichanie na hrudi môžu zapríčiňovať viaceré ochorenia. Kým niektoré príčiny sú menej závažné, iné môžu byť príznakom vážneho a život ohrozujúceho problému....

Príznaky, vďaka ktorým spoznáte, že ide o kŕčové žily

Pociťujete v noci svalové kŕče v lýtkach, opuchajú vám nohy alebo vaše nohy sprevádza nepríjemná bolesť? Zbystrite svoju pozornosť. Môže ísť o kŕčové žily. Aké ďalšie príznaky...

5 nápadov na rýchle a zdravé raňajky

Raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa, a preto začnite svoj deň správne s týmito výživnými a zdravými nápadmi na raňajky. Tieto recepty na zdravé raňajky...

Odporúčané články