Každý človek je pochopiteľne rád, keď nemá dôvod ísť k lekárovi. Je to logické, návšteva lekára zvyčajne znamená, že máme nejaký zdravotný problém a kto by predsa chcel zdravotné problémy, že?

Dostať muža k urológovi sa často javí ako nemožné

Niekedy však odmietame navštíviť lekára aj ak zdravotný problém máme. U mužov sú asi  najlepším príkladom problémy týkajúce sa ich „pýchy“. Nielenže obrovské množstvo mužov aj vo vyššom veku zanedbáva preventívnu urologickú prehliadku, ale často odmietajú navštíviť lekára aj ak majú očividný problém.

Jedným z častých problémov je v tomto smere erektilná dysfunkcia. Častých? Áno, trápi milióny mužov po celom svete a obzvlášť po štyridsiatke naozaj nejde o nič výnimočné. Okrem toho, že s erektilnou dysfunkciou trpí mužov sexuálny život, je to záťaž aj na psychiku a taktiež môže predstavovať riziko pre vzťah.

tipyprezdravieSK-obr†zok-k-ul†nku-2

S vaskulárnou erektilnou dysfunkciou dokáže pomôcť len lekár

Aj napriek vyššie uvedenému však množstvo mužov odmieta zveriť sa s týmto problémom lekárovi. Áno, niekedy stačí na vyriešenie problémov s erekciou zmeniť životosprávu, ale erektilná dysfunkcia môže mať príčiny, ktoré si lekársku pomoc jednoducho vyžadujú.

Takouto príčinou je aj obmedzený prítok krvi. Vtedy hovoríme o vaskulárnej erektilnej dysfunkcii. Ako v tomto prípade prebieha liečba erektilnej dysfunkcie? Inovatívnou a účinnou liečbou je terapia fokusovanými rázovými vlnami. Aj keď to môže znieť trochu „strašidelne“, ide o neinvazívny a bezbolestný zákrok bez vedľajších účinkov, ktorý si dokonca nevyžaduje ani rekonvalescenciu.

Princíp úspechu tejto metódy spočíva v tom, že fokusované rázové vlny uvoľňujú a spriechodňujú cievy a taktiež stimulujú tvorbu nových. Takýmto spôsobom riešia spomínaný obmedzený prítok krvi. Jedinou malo nevýhodou je, že je potrebných viacero sedení, zvyčajne 6. Trvajú však len 15 minút, takže nejde o nič časovo náročné.

Zdroj obrázka:

Autor: Prostock-studio / Shutterstock.com