Zdravý a pekný úsmev je polovica úspechu. Hovorí sa, že úsmev prispieva k zvyšovaniu atraktivity ľudí. Okrem toho dôvodu je však potrebné sa o ústnu dutinu dôkladne starať zo zdravotného hľadiska. Prečo je dentálna hygiena a bielenie zubov pre ľudí tak dôležitá a prečo by ste sa okrem čistenia zubov mali podrobiť aj týmto procesom?

Profesionálna dentálna hygiena

Viete, čo všetko zahŕňa profesionálna dentálna hygiena? Nejde len o precízne vyčistenie zubov od zubného povlaku a odstránenie zubného kameňa. Dentálna hygiena spočíva aj v doplnení tých správnych živín ústnej dutine. Navyše vám na dentálnej hygiene dentálni hygienici vysvetlia spôsob správneho čistenia zubov, pomôžu s výberom vhodnej kefky a urobia všetky preventívne opatrenia, aby ste predišli vzniku zubných kazov, zápalov a ochorení v ústnej dutine. Profesionálna dentálna hygiena však primárne spočíva v precíznom odstránení zubných nánosov, povlaku a zubného kameňa, ktoré poškodzujú zubnú sklovinu a ďasná. Podstúpiť dentálnu hygienu by ste mali minimálne 2x ročne. Momentálne na dentálnej hygiene môžete ušetriť. Pokiaľ ste poistencami zdravotnej poisťovne Dôvera alebo Union, môžete požiadať o príspevok na dentálnu hygienu a tým ušetriť peniaze.

Dentálna hygiena s pieskovaním (airflow)

Dentálna hygiena sa vykonáva dvomi spôsobmi. Buď ide o dentálnu hygienu bez pieskovania alebo dentálnu hygienu s pieskovaním (airflow). Pri dentálnej hygiene s pieskovaním sa používajú špeciálne pomôcky a prístroj, ktorý obsahuje abrazívny piesok – prášok, vzduch a vodu. Vďaka airflow je možné vyčistiť nečistoty a pigment zo zubov dôkladnejšie, a to aj z ťažko dostupných miest. Pieskovanie zubov nie je k zubom a k zubnej sklovine škodlivé. Vykonávať to však musí špecializovaný dentálny hygienik. História tohto procesu siaha až do roku 1945, kedy pieskovanie zubov prvýkrát vynašiel doktor Robert Black. Od toho roku pieskovanie zubov prešlo už rôznymi premenami a modernizáciou, preto sa toho vôbec nemusíte obávať.

smiling-female-patient-gesturing-ok-sign-front-two-male-dentist

Profesionálne bielenie zubov

Súčasťou dokonalého a žiarivého úsmevu sú aj biele zuby. Niektorí ľudia majú prirodzene biele zuby, iní majú naopak o čosi žltší pigment zubov. K sfarbeniu zubov dochádza aj konzumáciou rôznych potravín, nedostatočnou ústnou hygienou či fajčením. Pokiaľ však túžite po žiarivo bielom hollywoodskom úsmeve, potom môžete podstúpiť bielenie zubov. Aj v tomto prípade rozlišujeme viacero typov bielenia zubov. Vybrať si môžete napríklad domáce bielenie zubov, ktoré sa vykonáva rôznymi pomôckami na bielenie. Práve tie zväčša obsahujú bieliacu pastu, profesionálnu kefku či LED svetlo. Účinok takéhoto bielenia je však menší a pre udržiavanie žiarivého úsmevu je potrebné si zuby bieliť častejšie. V konečnom dôsledku sa to však môže prejaviť aj na poškodení zubnej skloviny. Navyše ak neviete, ako pevnú sklovinu máte, môžete pociťovať väčšiu citlivosť zubov či bolesť. Čo sa týka profesionálneho bielenia zubov, môžete vyskúšať šetrné bielenie zubov bez peroxidu vodíka alebo ambulantné bielenie zubov s peroxidom vodíka. Aký je medzi nimi rozdiel?

Bielenie zubov bez peroxidu vodíka vs. ambulantné bielenie zubov

Šetrné bielenie zubov sa vykonáva bez peroxidu vodíka. To znamená, že ide o prírodné bielenie zubov šetrné k zubom a zubnej sklovine. Vykonáva sa pomocou bieliacej emulzie – gélu a LED svetla. Výsledkom takéhoto bielenia zubov je belosť zubov o 5-8 odtieňov už po prvom sedení. Po bielení sa na vaše zuby nanáša ešte remineralizačný gél, ktorý dodáva zubom potrebné množstvo vitamínov a minerálov. Podstúpiť však môžete aj ambulantné bielenie zubov, pri ktorom sa používa peroxid vodíka. Takéto bielenie je síce výraznejšie, dlhšie vydrží, avšak môže zubnú sklovinu o čosi viac oslabiť.

medicine-dentistry-healthcare-concept-dentist-using-dental-curing-uv-lamp-teeth-patient

Dentálna hygiena a bielenie zubov v Dental Brothers

V prípade, že máte záujem o dentálnu hygienu alebo bielenie zubov, môžete navštíviť Dental Brothers, ktoré sa nachádza v OC Central a v OC Nivy v Bratislave. Vybrať si môžete či už dentálnu hygienu s pieskovaním alebo bez pieskovania, ale taktiež aj bielenie zubov bez peroxidu vodíka alebo ambulantné bielenie zubov. O profesionálnu starostlivosť vašich zubov sa postarajú špecializovaní dentálni hygienici. Na bielenie zubov a dentálnu hygienu už viac nemusíte čakať. Objednať sa môžete aj online prostredníctvom formulára na dátum a čas, ktorý vyhovuje práve vám. V Dental Brothers môžete tiež využiť komplexný balík All Inclusive, ktorý zahŕňa dentálnu hygienu a bielenie zubov. Výhodou tohto balíka je výhodná cena.