Hľadáte rýchly recept na sladký dezert? Tieto banánové muffiny sú jemné, maslové a môžete si ich dochutiť škoricou. Chutia výborne čisté, ale aj s posekanými orechmi alebo s čokoládovými čipsami. Tento rýchly a hlavne jednoduchý recept na banánové muffiny vám zaberie len 30 minút pečenia, takže ak potrebujete stráviť v kuchyni čo najmenej času, tento recept vás zachráni.

muffiny

Ingrediencie na banánové muffiny

1 a 1/2 šálky viacúčelovej múky (188 g)
1 čajová lyžička prášku do pečiva
1 čajová lyžička sódy bikarbóny
1/2 čajovej lyžičky soli
1 čajová lyžička mletej škorice
¼ čajovej lyžičky mletého muškátového orieška
3 veľké zrelé banány
6 polievkových lyžíc nesoleného masla, rozpusteného (85 g)
2/3 šálky trstinového cukru (135 g)
1 veľké vajíčko
1 čajová lyžička vanilkového extraktu
2 polievkové lyžice mlieka (30 ml)

Voliteľné: 1 šálka nasekaných vlašských orechov, pekanových orechov alebo čokoládových lupienkov

bananove-muffiny-recept
Zdroj: pinterest.com
recept-na-bananove-muffiny
Zdroj: pinterest.com

Postup na prípravu banánových muffinov

  1. Rúru na pečenie predhrejte na 220 stupňov. Nastriekajte formu na muffiny nepriľnavým sprejom alebo použite podložky na košíčky.
  2. V miske vyšľahajte múku, prášok do pečiva, sódu bikarbónu, soľ, škoricu a muškátový oriešok. Zmes odložte bokom. V druhej miske roztlačte pomocou ponorného mixéra banány. Pri strednej rýchlosti vyšľahajte rozpustené maslo, hnedý cukor, vajce, vanilkový extrakt a mlieko. Suché ingrediencie vmiešajte do mokrých ingrediencií. Potom ich všetky spolu dobre vymiešajte. Ak pridávate aj orechy alebo čokoládové lupienky, teraz ich pridajte do zmesi. Cesto by malo byť husté.
  3. Nalejte cesto do košíkov a naplňte ich až po vrch. Pečte 5 minút pri 220 stupňoch, potom znížte teplotu rúry na 170 stupňov a nechajte piecť ďalších 16-18 minút.
  4. Nechajte muffiny vychladnúť vo forme a potom ich presuňte na tanier. Tam ich nechajte úplne vychladnúť.
  5. Muffiny zostanú čerstvé aj niekoľko dni či dokonca týždeň. Stačí, ak ich necháte zakryté pri izbovej teplote alebo ich odložíte do chladničky.

A teraz si už banánové muffiny stačí len vychutnať pri dobrej šálke kávy. Prajeme vám dobrú chuť a dúfame, že vám tento recept na banánové muffiny padne na úžitok.

Náš tip:  Ak nie ste veľkým milovníkom banánov alebo hľadáte viacero alternatív na prípravu sladkých dezertov, potom odporúčame vyskúšať recept na lahodný lotus cheesecake alebo sladký obed vo forme nadýchaných palaciniek.