Premýšľali ste už, čo kúpite svojim blízkym na Vianoce? Do Vianoc ostáva už len pár týždňov a to znamená, že je najvyšší čas sa na ne pripraviť. Neviete, čo by mohol byť ideálny vianočný darček? Potešte svojich blízkych darčekom v podobe zdravia, ktorý určite ocenia. 

Vitamíny ako vianočný darček

Doplnky výživy sú vhodné pre všetky vekové kategórie. Ak si neviete rady s výberom vianočného darčeka, stavte na istotu a vybavte svoju rodinu poriadnou dávkou potrebných vitamínov. Z ponuky výživových doplnkov, môžete vybrať rôzne typy. Ženy sa potešia napríklad kvalitnému kolagénu alebo vitamínom na podporu rastu vlasov. Pre pánov vám odporúčame napríklad kĺbovú výživu alebo komplexné vitamíny na posilnenie imunity. Hľadáte darček aj pre starých rodičov? Darujte im ginko alebo doplnky výživy na posilnenie kĺbov. 

collagen-powder-bowl-glass-water-measure-spoon-light-blue-background-extra-protein-intake-natural-beauty-health-supplement-concept-scaled

Kvalitná zubná starostlivosť

Ďalším tipom na vianočný darček je kvalitná zubná starostlivosť. Tento typ darčeka poteší každého, pretože zubná starostlivosť je mimoriadne dôležitou súčasťou nášho zdravia. Vyberte pre svojich blízkych napríklad kvalitnú sonickú zubnú kefku alebo balíček zubných pást, ktoré sú určené na bielenie zubov alebo starostlivosť o citlivé ďasná. Súčasťou dentálnej starostlivosti je aj pravidelná návšteva dentálneho hygienika. Ak vaši blízki patria medzi tých, ktorí si na svojom úsmeve potrpia, potešte ich darčekovým poukazom na špičkovú dentálnu hygienu.

excited-italian-woman-with-closed-eyes-trying-unpack-christmas-gift-while-sitting-sofa-home-scaled

Darujte zdravý spánok 

Zdravý spánok je pre naše celkové zdravie kľúčový. Má vplyv na našu imunitu, energiu aj na správne fungovanie orgánov. Spánok a jeho kvalitu však ovplyvňuje mnoho faktorov ako stres, strava, ktorú konzumujeme, kvalita matracov aj kvalita vzduchu v miestnosti. Toto, a mnohé iné veci majú vplyv na to, ako spíme. Darujte svojim blízkym zdravý spánok, ktorý pozitívne ovplyvní aj iné oblasti ich zdravia. Ako však darovať spánok? Vyskúšajte napríklad darček v podobe kvalitných vankúšov z antialergických materiálov. Okrem vankúšov, môžete darovať aj vitamíny, ktoré podporujú spánok alebo dobrú knihu, kde vaši blízki nájdu odpovede na to, ako spať kvalitne. 

Aromaterapia v pohodlí domova

Aromaterapia má priaznivé účinky najmä na našu mentálnu pohodu. Počas aromaterapie sa využívajú rôzne esenciálne oleje, ktoré nám pomáhajú napríklad v uvoľnení stresu a navodení príjemnej atmosféry. Ak majú vaši blízki radi tento spôsob relaxu, obdarujte ich sadou na aromaterapiu, ktorú si môžu spraviť aj v pohodlí svojho domova. Sada by mala obsahovať špeciálnu lampu alebo difuzér a aromatické esenciálne oleje. Každý esenciálny olej je určený na niečo iné. Eukalyptové esenciálne oleje pomáhajú s uvoľnením dýchacích ciest, citrusové esenciálne oleje sú výborné na duševnú pohodu a levanduľový éterický olej zlepšuje náladu a takisto kvalitu spánku. 

essential-oil-aroma-diffuser-humidifier-diffusing-water-articles-air-scaled

Toto sú naše tipy na vianočný darček v podobe zdravia. Veríme, že sme vám nákup darčekov pre blízkych aspoň trochu zjednodušili, a že sa našimi zdravými darčekmi inšpirujete.