Trpíte stresom? Odbúrajte ho lávovými kameňmi!

0
409

S príchodom chladného a daždivého počasia to nemá ľahké nikto a už vôbec nie ľudia, ktorí zažívajú stresové situácie. Preto by mal na chvíľu vypnúť každý a dopriať si aspoň raz do týždňa relax. Viete ako vám s tým pomôžu lávové kamene?

Ako vyzerá dokonalý relax?

Dokonalý relax si každý predstavuje inak. Pre niekoho je relaxom sedieť pred televíziou a pozerať seriál alebo film. Pre iných predstava relaxu spĺňa len 2 faktory, a to oheň v krbe a dobrá kniha. A sú tu aj ľudia, ktorí si najviac oddýchnu pri skvelej masáži. A presne s tým je spojené aj odbúravanie stresu pomocou lávových kameňov. Skúsili ste už niekedy práve takúto masáž? Pre ľudské telo má niekoľko priaznivých účinkov, o ktorých by ste mali vedieť.

Aplikácia lávových kameňov

Ak ste na tejto masáži ešte neboli, určite by ste ju aspoň raz mali skúsiť. Táto masáž sa odporúča najmä ľuďom, ktorí majú dlhodobé psychické či zdravotné problémy alebo problémy so svalmi a kĺbmi. Základom masáže je používanie olejov a lávových kameňov, ktoré sú nahriaté na 40 – 65 °C a ktoré sa prikladajú na postihnuté miesta alebo ktorými sa priamo masíruje. Práve touto kombináciou sa docielia blahodarné účinky, ktoré majú prísť.

lávové kamene

Svaly sa vám poďakujú

Klasická masáž funguje na princípe rozmasírovania stuhnutého svalstva. V niektorých prípadoch môže byť svalstvo až tak stuhnuté, že sa poriadne rozmasírovať nedá. Preto jednou z výhod pri tejto masáži je teplo kameňov, ktoré dokáže stuhnuté svalstvo uvoľniť natoľko, že sa masérom jednoducho pracuje. Preto sa táto masáž radí medzi jednu z najúčinnejších, čo sa týka odstránenia bolesti svalov, kŕčov a vďaka ktorej sa vám zlepší flexibilita a pohyb.

Odbúravanie stresu a depresie

Okrem uvoľneniu svalov majú masáže vplyv aj na psychiku človeka. Vďaka tejto masáži dokážete odbúrať stres a depresiu, ktorú práve v tomto jesennom počasí má mnoho ľudí. Samozrejme masáže sa nekladú na prvé miesto pri zlepšení vášho zdravotného stavu, avšak môžu byť jeho súčasťou, vďaka ktorým sa výsledky zdravotného stavu dostavia skôr.

masaz lavovymi kamenmi

Vysoký účinok na kvalitný spánok

Každodenný stereotyp neskorého spánku a skorého vstávania má veľký vplyv aj na kvalitu spánku. V dnešnej dobe je ťažké dopriať si kvalitný spánok, ktorý môžete pocítiť hneď po prvej masáži lávovými kameňmi. Ako sme už spomínali, táto masáž má vplyv nielen na fyzickú únavu, ale tiež na tú psychickú, ktorá ovplyvňuje spánok a následne aj celý zdravotný stav.

Lepšia cirkulácia krvi

Všetky jednotlivé body spolu súvisia. Prikladaním teplých kameňov sa zlepší stav vašich svalov, zlepší sa cirkulácia krvi v nich a  vďaka nej sa dokáže predísť ukladaniu kyseliny mliečnej v svaloch. Táto cirkulácia má veľký vplyv aj na už spomenutú kvalitu spánku, ale veľkú úlohu zohráva aj pri odstránení toxínov z tela.

masaz lavovymi kamenmi

Je táto masáž pre každého?

Tak ako pri iných masážach, aj pri tejto platí, že nie je pre každého. Táto masáž sa neodporúča najmä ľuďom s vysokým krvným tlakom, s cukrovkou, tým ktorí podstúpili v uplynulých mesiacoch operáciu, majú popáleniny alebo akékoľvek otvorené rany na koži, poprípade ak berú lieky na riedenie krvi. Rovnako sa táto masáž neodporúča tehotným ženám. Na druhej strane masáž sa odporúča ľuďom, ktorí trpia bolesťami chrbta, svalov, nespavosťou, studenými nohami alebo majú úzkostné až depresívne stavy.  Tým, ktorí chcú zlepšiť svoj lymfatický obeh, zlepšiť energiu v tele či vitalitu orgánov.