Čo spôsobuje vypadávanie vlasov a ako ho zastaviť?

S podobným označením

6 dôvodov, prečo by ste mali začať s behom

Ak chcete začať so športom, na výber ich máte mnoho. Jedným z nich je aj beh. Beh patrí medzi športy, na ktoré nepotrebujete veľa vybavenia...

Vypadávanie vlasov trápi veľa ľudí. Mnohokrát sa stane, že sa starostlivosť o vlasy podceňuje. Ak máte pocit, že sa vám zväčšuje počet vypadnutých vlasov, spozornite! Príliš rýchle rednutie vlasov môže byť signál, že robíte niečo zle. Denný priemer vypadávania vlasov je 100 kusov. Ak ich je viac, mali by ste sa zamyslieť, aký je dôvod ich vypadnutia. My vám ich pár priblížime a keď si chcete udržať svoju hrivu zdravú a krásnu, prečítajte si aj pár tipov ako to napraviť.

healthcare problem concept woman hand holding hair loss hair fall comb white background - Čo spôsobuje vypadávanie vlasov a ako ho zastaviť?

 

Stres

Je na vás toho veľa, ale váš počet vlasov ubúda. Dôvodom môže byť stres, ktorý spôsobuje rednutie vlasov. Stres znižuje celkovo imunitu, preto je dôležité ju posilňovať, čo súvisí aj so správnou životosprávou. Nedostatok spánku tiež súvisí so znížením imunity a stresom. Ak nie ste dlhodobo poriadne vyspatí, môže sa to odraziť aj na vašich vlasoch. 7-9 hodín spánku je priemerný počet hodín, ktorý by ste si mali dopriať. Spomeňte si, či ste za poslednú dobu nezažili stresujúcu udalosť. Mohlo ísť o vami prekonanú chorobu, chorobu v rodine, strata blízkeho alebo rušné obdobie v práci. Toto všetko môže vyvolať stres, ktorý si veľakrát neuvedomujete, a spôsobuje to neraz aj vypadávanie vlasov.

busy businesswoman working home office - Čo spôsobuje vypadávanie vlasov a ako ho zastaviť?

Zlé stravovanie

Nedostatok živín a nesprávna strava je tiež dôsledkom vypadávania vlasov. Doplňte minerály, vitamíny ako zinok, vitamín D, vitamín C, vitamín B, vitamín K, probiotiká, selén, zinok, železo, bielkoviny, vápnik. Tieto vitamíny a minerály môžete doplniť v strave alebo kúpením výživových doplnkov. Zlým stravovaním môžu byť vlasy málo pevné, lámu sa, majú rozštiepené končeky a môžu začať rednúť.

tasty healthy oatmeal porridge with berry flax seeds nuts healthy breakfast fitness food proper nutrition - Čo spôsobuje vypadávanie vlasov a ako ho zastaviť?

 

Ročné obdobie

Zdá sa vám, že vypadávanie vlasov máte v teplých a zimných obdobiach odlišné? Máte pravdu. Aj ročné obdobie môže byť príčinou väčšieho vypadávania vlasov. V lete vypadávanie vlasov nie je až tak časté. Vtedy je podporený ich rast. Ale na jeseň a začiatkom jari je to horšie. V týchto obdobiach je vypadávanie vlasov bežnejšie. V zime vlasy veľmi nerastú. Toto vypadávanie vlasov sa nazýva sezónne. Tak ako má počasie vplyv na našu náladu, tak ho má aj na vlasy.

cute stylish family autumn park - Čo spôsobuje vypadávanie vlasov a ako ho zastaviť?

 

Dedičnosť vypadávania vlasov

Vypadávanie vlasov môže mať za následok dedičnosť. Zistite si vo vašej rodine, komu a v koľkých rokoch začali vypadávať vlasy. Väčšina ľudí si myslí, že vypadávanie vlasov súvisí hlavne s vyšší vekom. Starší ľudia majú tendenciu s rýchlejším vypadávaním vlasov, ale netýka sa to iba ich. S týmto problémom sa môžu stretnúť aj tínedžeri či ľudia počas tridsiatky. Čím rýchlejšie to zistíte, tým intenzívnejšie sa môžete začať starať o vaše vlasy. Existujú rôzne produkty, ktoré vám pomôžu s rednutím vlasov a s ich vypadávaním. Posilňujete si tak ich výživu a vypadávanie vlasov sa vám možno podarí oddialiť o nejaké obdobie. Ak máte tento problém v rodine je väčšia pravdepodobnosť, že vás to neminie.

nice family living room - Čo spôsobuje vypadávanie vlasov a ako ho zastaviť?

Tipy

Okrem vyššie uvedených tipov na zmiernenie vypadávania vlasov, je ich tu ešte pár. Keď chcete zabrániť vypadávaniu vlasov, tak sa skúste zamyslieť, aký šampón používate na ich umývanie. Používanie dlhodobo toho istého šampónu niekedy nie je dobrá voľba. Aj vaše vlasy potrebujú zmenu. Pri kúpe šampónu pozorne pozerajte na aký druh vlasov je určený. Vyberajte si šampóny pre vypadávajúce vlasy, ktoré ich posilnia, šampóny pre podporu rastu korienkov, výživný šampón predlžujúci rast vlasov. Produktov určených pre vypadávajúce vlasy je veľa, stačí vyskúšať a zistiť, ktorý vám najlepšie vyhovuje. Okrem šampónov môžete použiť doplňujúce séra, vlasové vody, toniká, ktoré pomáhajú udržať vlasy zdravé a silné. Pozerajte sa aj na obsah týchto produktov. Medzi účinné bylinky, ktoré podporujú rast vlasov patrí aj žihľava a lopúch. Ak máte radi chuť žihľavy, kúpte si žihľavový čaj a pite ho pár týždňov. Túto kúru opakujte. Vyhnite sa nadmernému žehleniu vlasov, ich česaniu, dotýkaniu, hraniu sa s vlasmi, nenoste neustále vlasy zaviazané v cope. V prípade, že vám nezaberajú žiadne prípravky ani zmena životosprávy, navštívte dermatológa.

pretty beautiful woman with blonde long hair having excited happy facial expression - Čo spôsobuje vypadávanie vlasov a ako ho zastaviť?

 

 

 

Odporúčame

Majte svoj tlak pod kontrolou. Dnes je Svetový deň hypertenzie

Máj je nielen mesiacom lásky, ale aj mesiacom povedomia o hypertenzii. Práve 17. máju patrí Svetový deň hypertenzie. Ide o deň, kedy si pripomíname, o aké...

Trápi vás častá bolesť hlavy? Takto sa jej zbavíte!

Bolesť hlavy môže potrápiť z času na času každého. Síce bolesť hlavy nie je nič príjemné a často komplikuje plány, siahať zakaždým po liekoch...

Bolesť na hrudi nemusí byť vždy od chrbtice

Bolesť a pichanie na hrudi môžu zapríčiňovať viaceré ochorenia. Kým niektoré príčiny sú menej závažné, iné môžu byť príznakom vážneho a život ohrozujúceho problému....

Príznaky, vďaka ktorým spoznáte, že ide o kŕčové žily

Pociťujete v noci svalové kŕče v lýtkach, opuchajú vám nohy alebo vaše nohy sprevádza nepríjemná bolesť? Zbystrite svoju pozornosť. Môže ísť o kŕčové žily. Aké ďalšie príznaky...

5 nápadov na rýchle a zdravé raňajky

Raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa, a preto začnite svoj deň správne s týmito výživnými a zdravými nápadmi na raňajky. Tieto recepty na zdravé raňajky...

Odporúčané články