Žilinka nehovoril pravdu pri verejnom vypočutí, Dostál spomína najmä Gučíka a Kaliňáka

0
3

10.12.2020 (Webnoviny.sk) – Kandidát na generálneho prokurátora Maroš Žilinka nehovoril pravdu, keď poprel, že by sa jeho priateľ Michal Gučík nejako angažoval v prospech jeho zvolenia za generálneho prokurátora. Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti poslanec Národnej rady SR (NR SR) Ondrej Dostál (SaS).

Pravdu nemal podľa Dostála hovoriť Žilinka ani o tom, že bývalý minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) o ňom v predchádzajúcom volebnom období uvažoval ako o možnom nástupcovi za Dušana Kováčika na poste špeciálneho prokurátora. S oboma tvrdeniami konfrontovali Žilinku poslanci na verejnom vypočutí Ústavnoprávneho výboru NR SR.

Viac o téme: Voľba generálneho prokurátora

Ako Dostál ďalej uviedol, informácie o Žilinkovi získal až dodatočne zo zdrojov, o dôveryhodnosti ktorých nemá dôvod pochybovať. Dodal, že zo Žilinku sa môže stať dobrý generálny prokurátor.

„Slušne a korektne sa môže vo funkcii generálneho prokurátora správať aj človek, ktorého chcel za špeciálneho prokurátora Kaliňák, alebo v prospech zvolenia ktorého za generálneho prokurátora sa angažoval Gučík. A ktorý o tom na verejnom vypočutí nehovoril pravdu,“ dodal. Dostál hlasoval proti Marošovi Žilinkovi pri voľbe generálneho prokurátora v NR SR, svoj hlas odovzdal Tomášovi Honzovi.

Maroša Žilinku NR SR schválila 3. decembra 133 hlasmi za kandidáta na generálneho prokurátora.

Viac k témam: Voľba generálneho prokurátora
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinka nehovoril pravdu pri verejnom vypočutí, Dostál spomína najmä Gučíka a Kaliňáka © SITA Všetky práva vyhradené.