Žena, ktorá vošla so psom do mešity, za tento čin nebude odsúdená pre jej údajné psychické ochorenie

0
20

5.2.2020 (Webnoviny.sk) – V indonézskom meste Cibinong v stredu oslobodili ženu, ktorej hrozilo až päť rokov za mrežami za to, že minulý rok prišla do mešity aj so psom. Tradičný výklad islamu označuje psov za “nečistých” a ich prítomnosť v mešite považujú veriaci za urážku svojej viery. Suzethe Margareth, ktorú zatkli minulý rok v júli, oslobodili len preto, že je podľa odborníkov psychicky chorá.

“Obvinenú nemožno odsúdiť, pretože z dôvodu svojich psychiatrických porúch nie je zodpovedná za svoje konanie. To, čo spravila, bolo zapríčinené jej psychickým ochorením,” uviedol v stredu predseda trojčlennej súdnej poroty Indra Meinantha Vidi.

Na záberoch z inkriminovaného júlového “incidentu” vidno, ako pes pobehuje po mešite v meste Bogor, a nahnevaní veriaci napádajú jeho majiteľku. Tá následne deklaruje, že je katolíčka, a sťažuje sa, že jej muž si má v danej mešite brať ďalšiu ženu, na čo nahnevaní veriaci hovoria, že o tom nič nevedia.

Psa, ktorého prítomnosť v mešite sa tamojších veriacich tak silno dotkla, hneď nasledujúci deň zrazilo auto.

V Indonézii je za rúhanie sa najvyšší možný trest päť rokov. Za rúhanie sa proti islamu pritom možno označiť tie najnepredstaviteľnejšie veci. Svoje o tom vie aj Indonézanka, ktorú minulý rok odsúdili na 18-mesačné väzenie za rúhanie sa po tom, čo sa vyjadrila, že pravidelné zvolávanie muezína na pobožnosti do miestnej mešity je podľa nej pustené príliš nahlas.

Viac k témam: mešita, pes, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Žena, ktorá vošla so psom do mešity, za tento čin nebude odsúdená pre jej údajné psychické ochorenie © SITA Všetky práva vyhradené.