Zástupcovi šéfa hraničnej polície pribudne funkcia, Mikulcov návrh dostal od vlády zelenú

0
12

26.5.2021 (Webnoviny.sk) – Funkcia druhého zástupcu hlavného hraničného splnomocnenca SR sa spojí s funkciou zástupcu riaditeľa Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru.

Účel zmeny

Rozhodla o tom v stredu vláda, keď podporila návrh z dielne ministerstva vnútra na na zmenu Štatútu hlavného hraničného splnomocnenca SR. Účelom zmeny je podľa rezortu potreba zosúladiť vedenie hranično-splnomocneného aparátu s vedením Úradu hraničnej a cudzineckej polície.

Martin Krčmárik končí na poste viceprezidenta Policajného zboru

„V súčasnosti je funkcia hlavného hraničného splnomocnenca SR spojená s funkciou riaditeľa Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru, funkcia jedného zástupcu hlavného hraničného splnomocnenca je spojená s funkciou 1. zástupcu riaditeľa úradu, funkcia druhého zástupcu hlavného hraničného splnomocnenca je spojená s funkciou vedúceho oddelenia vonkajších vzťahov úradu,” uviedlo ministerstvo vnútra.

Dosiahnutý žiadaný súlad

Žiadaný súlad sa podľa rezortu dosiahne spojením druhého zástupcu hlavného hraničného splnomocnenca SR s funkciou zástupcu riaditeľa hraničnej polície.

„Táto zmena Štatútu hlavného hraničného splnomocnenca SR nadobúda účinnosť dňom schválenia vládou SR,” uzavrelo ministerstvo.

Viac k témam: minister vnútra SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Zástupcovi šéfa hraničnej polície pribudne funkcia, Mikulcov návrh dostal od vlády zelenú © SITA Všetky práva vyhradené.