Začal sa proces v kauze troch vrážd zo Zliechova. Obžalovaný tvrdí, že je nevinný a odmietol vypovedať

0
17

18.11.2020 (Webnoviny.sk) – Na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici sa dnes začalo hlavné pojednávanie s Miroslavom L., ktorý je obžalovaný z obzvlášť závažného zločinu vraždy a zločinov vraždy v troch prípadoch.

Ako uviedol prokurátor z Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), obžalovaný mal skutky spáchať v rokoch 2010 až 2012, pričom prvý čin spáchal na blízkej osobe, ktorou bola jeho družka. Dohodu o vine a treste pre nesplnenie zákonných podmienok odmietol prokurátor aj obhajoba.

Obžalovaný prehlásil, že je nevinný, využil svoje zákonné právo a odmietol k veci vypovedať. Prokurátor preto navrhol čítať zápisnice o výsluchu obvineného z prípravného konania z roku 2017 a 2019.

Obžalovaný všetky svoje obete uškrtil

Podľa obžaloby mal Miroslav L. usmrtiť uškrtením svoju družku Sandru z Českej republiky, ktorá chcela od neho odísť aj s ich synom. Druhou jeho obeťou mal byť v roku 2011 partner jeho priateľky Roman, ktorého mal obžalovaný zaškrtiť lankom v byte v Novej Dubnici. Jeho poslednou obeťou mala podľa obžaloby byť jeho ďalšia partnerka Monika, ktorú rovnako uškrtil. Všetky telá obetí mal následne po nejakom čase obžalovaný spáliť na záhrade v obci Zliechov v okrese Ilava.

„Na obvineného Miroslava L. som podal obžalobu pre dva trestné činy. Konkrétne vo vzťahu ku poškodenej Sandre N. pre obzvlášť závažný zločin vraždy na blízkej osobe, vo vzťahu k poškodeným Romanovi P. a Monike B. pre obzvlášť závažný zločin vraždy,“ uviedol prokurátor ÚŠP s tým, že v prípade uznania viny súdom v plnom rozsahu hrozí obžalovanému trest odňatia slobody na 25 rokov až doživotie.

V tejto veci sú vytýčené zatiaľ dva pojednávacie dni v tomto týždni, počas ktorých budú vypovedať svedkovia a následne kriminalistickí znalci.

Tiel obetí sa muž zbavil pri obci Zliechov

Polícia v tomto prípade ešte v júli 2017 informovala, že obžalovaný v rokoch 2010 až 2012 zavraždil najskôr svoju družku z Českej republiky, neskôr partnera ženy, s ktorou sa zoznámil na sociálnej sieti a následne ďalšiu ženu. Obete mal páchateľ zavraždiť uškrtením a zbaviť sa ich v blízkosti obce Zliechov na strednom Slovensku.

Predstavitelia polície v roku 2017 v súvislosti s prípadom skonštatovali, že s vysokou pravdepodobnosťou nie je počet obetí konečný. Nezvestná bola napríklad jeden a pol ročná dcéra jednej zo zavraždených žien. Polícia nakoniec vyšetrovanie vo veci Miroslava L. ukončila v máji tohto roku.

Viac k témam: súd, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Začal sa proces v kauze troch vrážd zo Zliechova. Obžalovaný tvrdí, že je nevinný a odmietol vypovedať © SITA Všetky práva vyhradené.