Vyhliadkovú vežu nad Breznom kolaudujú, pre návštevníkov bude prístupná ešte v lete

0
12

16.7.2021 (Webnoviny.sk) – Takmer 40-metrová vyhliadková veža na Horných lazoch sa už vyníma nad Breznom a jej sprístupnenie verejnosti možno očakávať ešte počas letnej turistickej sezóny. Ako agentúru SITA informoval riaditeľ Technických služieb (TS) Brezno Lukáš Jeremiáš, kolaudácia stavby začala v utorok 13. júla a stále prebieha.

„Veža bude verejnosti sprístupnená po kolaudácii, o čom budeme včas verejnosť informovať,“ doplnil riaditeľ s tým, že po otvorení bude rozhľadňa prístupná bezplatne a jej správcom budú TS Brezno.

„Vo finále stála výstavba vyhliadkovej veže celkom 557 700,17 eur vrátane dane z pridanej hodnoty,“ vyčíslil Jeremiáš a dodal, že sumou 52 500 eur podporil projekt aj Banskobystrický samosprávny kraj.

Základný kameň vyhliadkovej veže poklepali ešte v decembri 2018. Výstavbu vyhliadkovej veže nad Breznom komplikovali od začiatku zlé poveternostné podmienky, ale aj ďalšie nepriaznivé okolnosti. Jej otvorenie mesto avizovalo už na minuloročnú letnú sezónu, pričom mal pri výstavbe asistovať aj vrtuľník. Podľa primátora Brezna Tomáša Abela bolo dôvodom meškania aj samotné umiestnenie stavby veže a prístup k nej.

Viac k témam: kolaudácia, turizmus, vyhliadková veža
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyhliadkovú vežu nad Breznom kolaudujú, pre návštevníkov bude prístupná ešte v lete © SITA Všetky práva vyhradené.