Výbor OSN dostal za posledný rok jednu sťažnosť namierenú proti Slovensku

0
11

11.9.2021 (Webnoviny.sk) – V období od 1. augusta 2020 do 1. augusta 2021 bola proti Slovenskej republike podaná jedna individuálna sťažnosť, ktorá bola adresovaná Výboru Organizácie Spojených národov (OSN) na odstránenie rasovej diskriminácie.

Vyplýva to z materiálu s názvom Informácia o vývoji individuálnych sťažností proti SR, ktoré prijali medzinárodné mechanizmy systému OSN v oblasti dodržiavania ľudských práv a základných slobôd, ktorý vláda na svojom zasadnutí vzala na vedomie.

Materiál ďalej uvádza, že v medziročnom období zostáva v konaní šesť sťažností, z toho jedna je adresovaná Výboru OSN proti mučeniu, jedna Výboru OSN pre práva dieťaťa, dve pre Výbor OSN pre práva osôb so zdravotným postihnutím a dve pre Výbor OSN pre ľudské práva.

Od roku 1993 bolo proti SR podaných 21 individuálnych žiadostí. V 14 prípadoch bol prípad ukončený, z toho v ôsmich bolo podľa materiálu prijaté rozhodnutie v merite veci. V šiestich prípadoch bolo podanie vyhlásené za neprijateľné. V siedmich prípadoch aj naďalej prebieha konanie.

Viac k témam: ľudské práva, rasová diskriminácia, sťažnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Výbor OSN dostal za posledný rok jednu sťažnosť namierenú proti Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.