Všetci účastníci klamali o tajnej schôdzi v SIS, tvrdí Fico. Plánuje iniciovať ďalšiu mimoriadnu schôdzu

0
20

26.5.2021 (Webnoviny.sk) – Opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) bude iniciovať ďalšiu mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej chce žiadať, aby boli z väzby prepustení všetci tí, ktorých sa priamo dotýkalo stretnutie najvyšších predstaviteľov štátu so zástupcami bezpečnostných zložiek zo 17. mája v budove Slovenskej informačnej služby (SIS).

Médiám to v stredu v parlamente povedal predseda Smeru-SD Robert Fico s tým, že budú žiadať vyvodenie zodpovednosti voči špeciálnemu prokurátorovi, ministrovi vnútra a predsedovi Špecializovaného trestného súdu.

„Rešpektujúc neverejnosť rokovania Národnej rady SR môžem potvrdiť, že prebehli v pléne udalosti, ktoré definitíve potvrdili, že všetci účastníci otvorene klamali o priebehu stretnutia zo 17. mája. V reakcii na to podáme návrh na zvolanie ďalšej mimoriadnej schôdze. Takýto škandál ešte Slovensko nezažilo. Vo štvrtok sa verejnosť dozvie viac,” zdôvodnil Fico.

Viac k témam: mimoriadna schôdza parlamentu
Zdroj: Webnoviny.sk – Všetci účastníci klamali o tajnej schôdzi v SIS, tvrdí Fico. Plánuje iniciovať ďalšiu mimoriadnu schôdzu © SITA Všetky práva vyhradené.