Video: Pracovník záchytného centra pre imigrantov na Rhode Island vrazil autom do demonštrantov

0
54

15.8.2019 (Webnoviny.sk) – Ameriku pobúril prípad zo štátu Rhode Island, kde pracovník zadržiavacieho centra pre imigrantov naschvál vrazil svojím pickupom do skupiny demonštrantov.

Tí protestovali pred centrom proti politike Trumpovej administratívy v oblasti imigrácie a proti podmienkam, v akých držia imigrantov.

Na videu, ktoré zverejnili na sociálnych sieťach organizátori protestu zo židovského mládežníckeho hnutia Nikdy viac, vidno, ako pracovník centra najskôr zastane pred skupinou demonštrantov, a až následne si to s autom namieri proti nim. Dvaja demonštranti podľa organizátorov utrpeli zranenia.

“V súvislosti s prípadom zachyteným na videu zdieľam rozhorčenie obyvateľov štátu Rhode Island. Náš štát a naša krajina boli vybudované na myšlienke, že každý má právo verejne vyjadriť svoj názor,” vyhlásila demokratická guvernérka Rhode Island Gina Raimondo.

Zdesenie z videa netajil ani David Cicilline, demokratický poslanec Snemovne reprezentantov amerického Kongresu z Rhode Island.

Viac k témam: imigranti, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Pracovník záchytného centra pre imigrantov na Rhode Island vrazil autom do demonštrantov © SITA Všetky práva vyhradené.