Video: Letisko v Hongkongu obnovilo prevádzku, demonštranti stále spôsobujú problémy

0
60

13.8.2019 (Webnoviny.sk) – Medzinárodné letisko v Hongkongu obnovilo prevádzku. Stalo sa tak po tom, ako v pondelok tisícky prodemokratických demonštrantov obsadili jeho hlavný terminál, čo viedlo k zrušeniu zhruba 200 letov.

Prevádzkovateľ letiska informoval, že v utorok na letisku prepracúvajú letové plány. Zároveň vyzval pasažierov, aby “využili verejnú dopravu a vyhradili si dostatok času na cestu na letisko“. Aj napriek tomu, že lietadlá už z letiska odlietajú, viac ako sto letov je zrušených.

Aj v utorok sa však na jednom z najrušnejších letísk sveta zišli tisícky demonštrantov, ktorí aj napriek prísnym bezpečnostným opatreniam zaplnili príletovú halu a smerujú aj do odletovej časti. Úplne zablokovali napríklad jeden vstup do imigračného priestoru a prichádzajúci pasažieri mali problém prejsť.

Hongkong už viac ako dva mesiace sužujú masové protesty volajúce po demokratických reformách a nezávislom vyšetrovaní policajných postupov. Protesty sú namierené aj proti pročínskej šéfke hongkonskej administratívy Carrie Lam, pričom ľudia žiadajú jej rezignáciu a nové voľby.

Viac k témam: protesty, zrušenie letov
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Letisko v Hongkongu obnovilo prevádzku, demonštranti stále spôsobujú problémy © SITA Všetky práva vyhradené.