Vatikán odmieta eutanázie či asistované samovraždy, považuje ich za „akt zabitia“

0
13

23.9.2020 (Webnoviny.sk) – Vatikán v utorok zdôraznil svoj neústupčivý odpor proti eutanázii a asistovaným samovraždám, pričom ich nazval “aktami zabitia”. Učinil tak v nadväznosti na to, že stále viac štátov vrátane Španielska či Nového Zélandu zvažuje právne reformy v týchto kontroverzných otázkach.

Otrávia ľudskú spoločnosť

Eutanázia predstavuje naozaj zlý čin, a to za akýchkoľvek okolností. Potraty, eutanázia a úmyselné sebadeštrukcie otrávia ľudskú spoločnosť,” uvádza sa vo vyhlásení Svätej stolice, ktorá dodáva, že tí, ktorí si zvolia eutanáziu, nemôžu prijímať sviatosti vrátane pomazania chorých.

Pápež František sa v sobotu stretol s biskupmi zo Španielska, kde sa v parlamente nachádza návrh zákona o legalizácii eutanázie. Ak by ho poslanci schválili, Španielsko by sa stalo štvrtou krajinou v Európe, ktoré legalizovali samovraždy asistované lekármi po štátoch Beneluxu – Belgicku, Holandsku a Luxembursku.

Referendum na Novom Zélande

Najvyšší súd v Taliansku vlani rozhodol, že v prípadoch “neprípustného fyzického a psychického utrpenia” by sa eutanázia nemala považovať za nezákonnú. Na Novom Zélande sa na budúci mesiac uskutoční referendum o eutanázii a asistovaných samovraždách.

Viac k témam: eutanázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Vatikán odmieta eutanázie či asistované samovraždy, považuje ich za „akt zabitia“ © SITA Všetky práva vyhradené.