V trnavských kostoloch pridali bohoslužby naviac, počas vianočných sviatkov ich budú desiatky

0
17

24.12.2020 (Webnoviny.sk) – Veriaci v Trnave majú počas Vianoc k dispozícii desiatky bohoslužieb vo viacerých kostoloch v centre mesta, ale aj v častiach mesta Tulipán alebo Kopánka.

Správcovia viacerých kostolov z dôvodu obmedzenej kapacity pridali niekoľko bohoslužieb naviac. V Bazilike sv. Mikuláša budú napríklad až dve omše s označením polnočná, pričom prvá začne už dve hodiny pred polnocou.

Viac o téme: Koronavírus

V Katedrále sv. Jána Krstiteľa sa v piatok 25. decembra okrem polnočnej budú počas dňa konať ešte ďalšie štyri omše. Polnočnú a ďalšiu o 11:30 celebruje trnavský arcibiskup Ján Orosch. Rovnaký počet bohoslužieb bude aj v Bazilike sv. Mikuláša, vo františkánskom kostole a vo farnosti Tulipán.

V jezuitskom kostole bude v piatok až šesť omší, ďalšie budú aj v kostoloch na Paulínskej a Hviezdoslavovej ulici, v pastoračnom centre na Prednádraží, alebo v Kostole sv. Heleny na Hlavnej ulici. Saleziáni na Kopánke pripravili na piatok až sedem bohoslužieb, pre obmedzenú kapacitu sa treba na ne dopredu prihlásiť. Podobný počet bohoslužieb bude v kostoloch v Trnave aj na druhý sviatok vianočný.

Viac k témam: bohoslužba, Koronavírus, pandemické opatrenia, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – V trnavských kostoloch pridali bohoslužby naviac, počas vianočných sviatkov ich budú desiatky © SITA Všetky práva vyhradené.