Upozornili ich, že musia mať rúška. Traja muži policajtov zosmiešnili a nakoniec aj napadli

0
12

20.4.2020 (Webnoviny.sk) – Obvineniam z útoku na verejného činiteľa čelia traja muži vo veku 34, 30 a 17 rokov z okresu Bánovce nad Bebravou. Policajnú hliadku napadli po upozornení na povinnosť nosiť rúško. Incident sa stal koncom minulého týždňa v Rybanoch.

Ako informovala trenčianska krajská polícia, policajti pred jedným z rodinných domov upozornili tri osoby, že musia mať rúška. Jeden z nich však na výzvy nereagoval, odmietol predložiť doklady a policajtov zosmiešňoval. Pri pokuse o predvedenie kládol odpor a na policajtov zaútočil.

Z domu následne vyšlo viacero osôb, ktoré policajtov fyzicky napadli. Nezastavilo ich ani upozornenie, že policajti použijú zbraň. Prestali, až keď dorazili ďalšie hliadky.

Obvinení boli už v minulosti trestne stíhaní za násilnú a majetkovú trestnú činnosť. V prípade dokázania viny im hrozí trest na jeden rok až päť rokov.

Viac k témam: Koronavírus, ochranné rúško
Zdroj: Webnoviny.sk – Upozornili ich, že musia mať rúška. Traja muži policajtov zosmiešnili a nakoniec aj napadli © SITA Všetky práva vyhradené.