Udalosti z 11. septembra boli medzinárodnou tragédiou, podľa Korčoka sa svet odvtedy zmenil (foto+video)

0
10

11.9.2021 (Webnoviny.sk) – Udalosti z 11. septembra 2001 neboli len americkou, ale aj medzinárodnou tragédiou s následkami, s ktorými sa ľudia vyrovnávajú dodnes. Svet sa za 20 rokov od teroristických útokov na území Spojených štátov amerických zmenil. Nezmenilo sa však odhodlanie brániť a presadzovať hodnoty, na ktorých je založené spoločenstvo demokratických krajín, ktorého je Slovensko pevnou súčasťou.

Pri príležitosti 20. výročia teroristických útokov v Spojených štátoch amerických to uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS).

Slovensko bude stáť po boku spojencov

„Pri tejto príležitosti opätovne potvrdzujeme pripravenosť Slovenskej republiky stáť po boku našich spojencov a partnerov v boji proti terorizmu vo svete. Ani po 20 rokoch nezabúdame na 2 977 obetí z viac ako 90 krajín, ktoré prišli o život počas tohto najhoršieho teroristického útoku v dejinách USA,” uviedol šéf rezortu diplomacie vo svojom profile na sociálnej sieti.

Teroristi uniesli štyri lietadlá

Útoky z 11. septembra 2001 boli sériou koordinovaných teroristických útokov. Podľa oficiálneho vyšetrovania štyri komerčné lietadlá unieslo devätnásť mužov z militantnej islamskej organizácie al-Káida.

Dve lietadlá narazili do Twin Towers Svetového obchodného centra v New Yorku, čím spôsobili pád obidvoch veží. Tretie lietadlo narazilo do západného krídla budovy vedenia Ministerstva obrany USA – Pentagónu vo Virgínii. Štvrté lietadlo spadlo v Pensylvánii neďaleko mesta Shanksville po tom, čo sa niektorí pasažieri a členovia posádky pokúsili dostať lietadlo od teroristov pod svoju kontrolu.

Nikto na palube týchto lietadiel neprežil. Útoky si vyžiadali okolo 25-tisíc zranených a 2 977 obetí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristické útoky z 11. septembra 2001

Viac k témam: al-Káida, teroristické útoky, útok z 11. septembra 2001
Zdroj: Webnoviny.sk – Udalosti z 11. septembra boli medzinárodnou tragédiou, podľa Korčoka sa svet odvtedy zmenil (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.