Svidník bude mať viac ako 50 nových parkovacích miest vo výške 100-tisíc eur

0
16

3.4.2021 (Webnoviny.sk) – Viac ako 50 nových parkovacích miest pribudne na uliciach Ľ. Štúra a Sovietskych hrdinov vo Svidníku. Na tento účel presunuli v rámci úvodnej zmeny rozpočtu na svojom ostatnom zasadnutí mestskí poslanci prostriedky vo výške 100-tisíc eur.

Do rozpočtu zapojili aj prostriedky určené na refundáciu výdavkov na testovanie a zvýšený odhad dane z príjmov. Ďalšie financie určili na rekonštrukciu chodníka či redizajn webovej stránky mesta.

Výstavba parkoviska

Mesto Svidník plánuje na ulici Ľ. Štúra vybudovať 23 parkovacích miest s jedným stojiskom pre nádoby na odpad. Výstavbou parkoviska na ulici Sov. hrdinov vznikne ďalších 28 parkovacích miest.

Konkrétna cena výstavby parkovísk aj konkrétny počet kontajnerových stojísk bude výsledkom verejného obstarávania,“ uvádza sa v predloženom materiáli. Ďalších 80-tisíc eur je určených na rekonštrukciu miestnych komunikácií a chodníkov na Dlhej ulici.

Vodozádržné opatrenia

Necelých 230-tisíc eur budú stáť vodozádržné opatrenia na pešej zóne ulice 8. mája, na ktorý má mesto dotáciu vo výške takmer 218-tisíc eur.

Na redizajn webovej stránky mesta, ktorý má priniesť prehľadnejší a modernejší informačný portál, je určených 2 500 eur. V rámci zmeny rozpočtu sa na základe aktuálnej prognózy Rady pre rozpočtovú zodpovednosť zvýšili príjmy o takmer 37-tisíc eur za daň z príjmov fyzických osôb.

O 27-tisíc eur sa zvýšil rozpočet vďaka prostriedkov na refundáciu nákladov mesta za celoštátne testovanie na ochorenie COVID-19.

Sociálne centrum

Schválený bol tiež zámer na prenájom priestorov na autobusovej stanici pre Gréckokatolícku charitu, ktorá chce presunúť časť svojej činnosti z Domu sv. Faustíny.

Vznikne tak Sociálne centrum Svidník a malý sklad potravín, drogérie, šatstva a inej materiálnej pomoci rozdeľovanej cez sociálnych poradcov, ktorý bude prínosom pre širší okruh prijímateľov,“ dodala PR manažérka mesta Svidník Kristína Tchirová.

Viac k témam: financie, mestskí poslanci, parkovanie, rekonštrukcia, webová stránka, zber odpadu
Zdroj: Webnoviny.sk – Svidník bude mať viac ako 50 nových parkovacích miest vo výške 100-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.