Švajčiarsko zrušilo platné výnimky, bary a reštaurácie zostanú zatvorené ďalší mesiac

0
12

7.1.2021 (Webnoviny.sk) – Švajčiarske úrady v reakcii na vysokú mieru šírenia koronavírusu oznámili, že do konca februára budú zatvorené všetky reštaurácie, bary, športové zariadenia a kultúrne inštitúcie. Pôvodne ich mali opätovne otvoriť 22. januára.

Týmto nariadením sa skončila platnosť doterajších výnimiek, podľa ktorých mohli byť spomenuté prevádzky otvorené v menej infikovaných regiónoch. Niektorí Švajčiari však cestovali zo svojich domovských regiónov do iných oblastí, kde boli tieto prevádzky otvorené, a preto zákaz rozšírili na celú krajinu.

Viac o téme: Koronavírus

Obmedzenie, ktoré nadobudne účinnosť v sobotu, nebude mať vplyv na lyžiarske strediská vo Švajčiarsku. Tie budú naďalej otvorené. “Musíme si uvedomiť, že situácia nie je dobrá. Úprimne povedané, je zlá,” povedal minister zdravotníctva Alain Berset.

V 8,5-miliónovej krajine dosiaľ potvrdili viac ako 470-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a takmer 8-tisíc súvisiacich úmrtí. “Čísla neklesajú a zostávajú na vysokej úrovni,” dodal Berset.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Ekonomické dopady koronavírusu, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Švajčiarsko zrušilo platné výnimky, bary a reštaurácie zostanú zatvorené ďalší mesiac © SITA Všetky práva vyhradené.