Summit G20 sa pre pandémiu uskutoční virtuálne, predsedať mu bude saudskoarabský kráľ Salmán

0
7

29.9.2020 (Webnoviny.sk) – Najbližší samit lídrov najsilnejších ekonomík sveta sa uskutoční virtuálne v dňoch 21. a 22. novembra a bude mu predsedať saudskoarabský kráľ Salmán.

Pôvodne sa mali predstavitelia štátov G20 stretnúť v saudskoarabskej metropole Rijád, tieto plány však zhatila pandémia koronavírusu. V pondelok o tom informovalo tamojšie kráľovstvo.

Lídri sa pokúsia nájsť slabiny

Ako uviedlo vo vyhlásení, nadchádzajúci samit vedúcich predstaviteľov skupiny G20 sa bude sústrediť na ochranu životov a obnovenie ekonomického rastu.

Lídri sa budú snažiť nájsť slabiny, ktoré pomohla odhaliť súčasná krízová situácia, a položiť základy pre lepšiu budúcnosť.

Saudská Arábia si chce napraviť povesť

Saudská Arábia sa v ostatnom období snaží o napravenie pošramotenej povesti vo svete. Predovšetkým dodržiavanie ľudských práv patrí v tomto kráľovstve medzi najhoršie na svete, pričom sloboda prejavu je v Saudskej Arábii prísne obmedzená a kritici vlády sa stávajú terčmi svojvoľného zatýkania.

Ako pred niekoľkými mesiacmi uviedla ľudskoprávna organizácia Amnesty International, vlani v Saudskej Arábii popravili rekordný počet 184 ľudí.

Viac k témam: Koronavírus, ľudské práva, Pandémia, summit G20
Zdroj: Webnoviny.sk – Summit G20 sa pre pandémiu uskutoční virtuálne, predsedať mu bude saudskoarabský kráľ Salmán © SITA Všetky práva vyhradené.