Súd poslal Kvietika aj bývalú šéfku Slovenského pozemkového fondu Bartošovú do kolúznej väzby

0
13

23.5.2021 (Webnoviny.sk) – Martin Kvietik a ďalší šiesti obvinení v kauzách Feudál a Latifundista idú do kolúznej väzby. Rozhodol o tom v sobotu 22. mája večer Špecializovaný trestný súd v Pezinku.

Rozhodnutie ešte nie je právoplatné, definitívu mu dá Najvyšší súd SR. Informáciu priniesol spravodajský portál Aktuality.sk.

Jedna z obvinených Gabriela Bartošová zároveň skončila v čele Slovenského pozemkového fondu. „Dnes ráno sa vzdala funkcie,” potvrdil jej právny zástupca Michal Miškovič.

Do budovy súdu v Pezinku priviezli obvinených policajné eskorty v sobotu ráno. Na pozemkovom fonde mala podľa polície fungovať zločinecká skupina. V stredu 19. mája skončilo v rukách mužov zákona dovedna osem osôb.

Sú podozriví z trestných činov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prijímania úplatku, podplácania a zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Viac k témam: akcia Feudál, kauza Latifundista
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd poslal Kvietika aj bývalú šéfku Slovenského pozemkového fondu Bartošovú do kolúznej väzby © SITA Všetky práva vyhradené.