Strana Spolu odhlasovala vznik platformy na podporu zelených tém s názvom Zelení Spolu

0
40

14.9.2019 (Webnoviny.sk) – Strana Spolu na sobotňajšom sneme v Púchove odhlasovala vznik platformy na podporu zelených tém s názvom Zelení Spolu.

Téma ochrany životného prostredia a boja s klimatickými zmenami má byť prioritou strany, preto bude združovať expertov v organizácii, ktorá bude riešiť tému ochrany životného prostredia nadrezortne.

„Spolu je jediná strana, ktorá má skutočnú silu v zelených expertoch a členoch. Z tejto sily urobíme prioritu. Preto zakladáme platformu Zelení Spolu a čoskoro predstavíme jej tváre,” uviedol odborník strany na životné prostredie Erik Baláž s tým, že za posledných tridsať rokov sme na Slovensku nemali vládu, pre ktorú by bolo životné prostredie prioritou.

„Problémy sa hromadia, čas na ich riešenie sa kráti a nespokojnosť ľudí rastie. Aj my sa musíme aktívne zapojiť do boja s klimatickou krízou, ktorá ohrozuje život na Zemi tak, ako ho poznáme. Chceme Slovensko pre 21. storočie a sme pripravení byť tými, ktorí prispejú k riešeniam klimatickej krízy, ochrane biologickej rozmanitosti a presadeniu udržateľnosti hospodárstva aj z hľadiska ochrany prírody,” uviedol Baláž.

Témou sobotňajšieho snemu je voľba troch nových členov predsedníctva Spolu, ale aj volebný program koalície Progresívne Slovensko/Spolu či voľba etickej komisie.

Viac k témam: snem strany
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana Spolu odhlasovala vznik platformy na podporu zelených tém s názvom Zelení Spolu © SITA Všetky práva vyhradené.