Štatistici varujú ľudí pred novým trikom podvodníkov, vykonávajú kontrolu správnosti údajov pri sčítaní

0
12

19.7.2021 (Webnoviny.sk) – Štatistický úrad SR (ŠÚ SR) upozorňuje obyvateľov, aby si dávali pozor na podvodníkov. Tí sa môžu vydávať za pracovníkov ŠÚ SR a predstierať, že chcú skontrolovať správnosť údajov, ktoré ľudia zadali pri sčítaní obyvateľov, domov a bytov.

V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa ŠÚ SR pre sčítanie obyvateľov Jasmína Stauder. Na ŠÚ SR sa obrátila jedna obyvateľka s tým, že dostala list, v ktorom ju ŠÚ SR informuje, že k nej prídu vykonať kontrolu správnosti informácií uvedených pri sčítaní. ŠÚ SR upozorňuje ľudí, že žiadne takéto kontroly nevykonáva.

„Zber údajov od obyvateľov bol ukončený, žiadne kontroly doma u obyvateľa vykonávať nebudeme a ani dodatočne požadovať žiadne údaje od obyvateľa. Podobný list v schránke je pokus o podvod. Prosíme obyvateľov, aby nikoho pod takouto zámienkou nevpúšťali do svojho obydlia, aby neposkytovali nikomu žiadne osobné informácie,“ zdôraznila Stauder.

ŠÚ SR vyzýva ľudí, aby v prípade zaznamenania podobných aktivít okamžite kontaktovali políciu.

Viac k témam: podvod, podvodníci, sčítavanie obyvateľov a domov
Zdroj: Webnoviny.sk – Štatistici varujú ľudí pred novým trikom podvodníkov, vykonávajú kontrolu správnosti údajov pri sčítaní © SITA Všetky práva vyhradené.