Spoločnosť musí vedieť, kto si objednal Kuciakovu vraždu, uviedol Kollár a sudcom adresoval výzvu

0
4

3.9.2020 (Webnoviny.sk) – Ak sa má vybudovať dôvera v štát, spoločnosť by sa mala dozvedieť, kto stojí za vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Povedal to dnes na tlačovom brífingu predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rozsudok v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej (fotografie)

Rozhodnutie slovenských súdov rešpektuje. Tiež vyjadril vieru, že rozsudok Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku je postavený na faktoch a na dôkazoch. Tiež uviedol, že politikom neprináleží vplývať na rozhodnutie súdov.

Vyzval orgány v trestnom konaní, sudcov a prokurátorov, aby konali tak, aby sa spoločnosť dozvedela, kto bol skutočným objednávateľom vraždy. „Ak máme budovať dôveru v štát, štátne inštitúcie a orgány, justíciu, políciu, tak toto bude jeden veľký biľag, ak sa toto spoločnosť nedozvie,“ povedal Kollár. Dodal, že sa ešte všetko neskončilo a je možné odvolávanie, no musí byť v súlade zo zákonom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rozsudok, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločnosť musí vedieť, kto si objednal Kuciakovu vraždu, uviedol Kollár a sudcom adresoval výzvu © SITA Všetky práva vyhradené.