Španielsko ochromila neobvyklá snehová búrka Filomena, má už aj svoje prvé obete (foto)

0
17

9.1.2021 (Webnoviny.sk) – Veľké časti Španielska zasiahla neobvyklá snehová búrka, ktorá ochromila dopravu. Tisíce ľudí uviazli v autách, na vlakových staniciach či letiskách, ktoré prerušili prevádzku.

Madrid a ďalšie oblasti po prvý raz aktivovali najvyššiu výstrahu pred počasím a povolali armádu, aby zachránila ľudí z automobilov na vedľajších aj hlavných cestách.

Obete búrky

Prvými obeťami búrky s názvom Filomena sa stali muž a žena, ktorých auto zmietla z cesty rozvodnená rieka v Andalúzii.

Národná meteorologická služba AEMET varovala, že v niektorých regiónoch môže viac ako 24 hodín nepretržite snežiť.

V niektorých častiach krajiny očakávajú 20 centimetrov snehu, v mestských oblastiach môže napadnúť do 50 centimetrov. Búrka by sa mala pohybovať počas soboty na severovýchode krajiny.

Poruchy aj zápchy

Len v Madride uviazlo viac ako tisíc automobilov. Úrady prosia ľudí, aby boli pokojní a trpezliví a počkali na záchranárov. Hlavné medzinárodné Letisko Adolfa Suáreza Madrid-Barajas bude počas soboty zatvorené. Rovnako prerušili vlakovú dopravu do aj z Madridu.

Búrka spôsobila vážne poruchy a zablokovala viac ako 430 ciest. Úrady vyzvali ľudí, aby zostali doma a cestovali len v nevyhnutných prípadoch.

Viac k témam: porucha, snehová kalamita, úmrtie, výstraha, zimná búrka
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielsko ochromila neobvyklá snehová búrka Filomena, má už aj svoje prvé obete (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.