Sneženie trápi väčšinu Španielska, počasie narušilo dopravu a môže byť ešte horšie

0
15

8.1.2021 (Webnoviny.sk) – Výrazný studený front, ktorý zasiahol Španielsko a do veľkej časti krajiny priniesol sneženie, narušil cestnú, námornú a leteckú dopravu. Úrady vydali varovanie, že počasie sa počas víkendu môže ešte zhoršiť.

Očakáva sa, že v centrálnom Španielsku vrátane hlavného mesta Madrid bude snežiť nepretržite viac ako 24 hodín.

Rozbúrené more

V niektorých oblastiach husto sneží už od štvrtka, čo dosiaľ spôsobilo komplikácie na približne 270 úsekoch ciest. Zrušených alebo zdržaných bolo viac ako 40 letov.

V južnej časti Kanárskych ostrovov, kde zrážky a silný vietor spôsobili neobvykle rozbúrené more s obrovskými vlnami, záchranné zložky v piatok zachránili 65 ľudí z trajektu, ktorý noc predtým narazil na plytčinu pri pokuse priblížiť sa k prístavu na ostrove Gran Canaria. Cestujúci museli na plavidle čakať 14 hodín.

Pomoc armády

V historickom meste Toledo južne od Madridu úrady požiadali o pomoc príslušníkov armády a zakázali akýkoľvek pohyb vozidiel bez zimných pneumatík alebo reťazí.

Podľa národného meteorologického úradu vo väčšine Španielska napadlo až 20 centimetrov snehu, v horských oblastiach dosiahla nová “pokrývka” hrúbku až pol metra.

Viac k témam: počasie, sneženie
Zdroj: Webnoviny.sk – Sneženie trápi väčšinu Španielska, počasie narušilo dopravu a môže byť ešte horšie © SITA Všetky práva vyhradené.