Slovensko spolu s Rakúskom podporí zmiernenie následkov migrácie v Grécku, na projekt pôjde milión eur

0
28

12.3.2021 (Webnoviny.sk) – Slovensko a Rakúska republika podporia zmiernenie následkov migrácie v Grécku. Vládny kabinet na piatkovom rokovaní schválil návrh ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Na projekt vláda prispeje jedným miliónom eur.

Implementačným partnerom projektu bude, rovnako ako v prípade rakúskeho projektu, Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM). Vyplýva to z dokumentu predloženom na rokovanie vlády.

Migrantom sa poskytne zdravotnícka pomoc

Materiál ministerstvo vnútra na rokovanie vlády predložilo v nadväznosti na politickú dohodu predsedu vlády SR Igora Matoviča (OĽaNO) a spolkového kancelára Rakúskej republiky Sebastiana Kurza, ktorú uzavreli lídri krajín na stretnutí 9. septembra 2020.

Projekt bude pozostávať z poskytnutia zdravotníckej pomoci migrantom na gréckych ostrovoch a pevnine. Rakúska vláda na obdobný projekt v oblasti zdravotníctva vyčlenila dva milióny eur.

Pomoc podľa aktuálnych potrieb

„Pomoc sa bude realizovať v súlade s katalógom aktuálnych potrieb, ktoré identifikuje grécka strana, a ktoré je SR schopná zabezpečiť aj prostredníctvom zapojenia slovenských subjektov. Pomoc sa prioritne zameria na oblasť zdravotnej starostlivosti, najmä vo forme dodania technického vybavenia a prípadne poskytnutia personálu,“ konštatuje sa v materiáli.

Podmienkou zdravotníckej pomoci Slovenska je neohrozenie poskytovania zdravotnej starostlivosti v SR v čase pandémie COVID-19.

Viac k témam: migrácia, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko spolu s Rakúskom podporí zmiernenie následkov migrácie v Grécku, na projekt pôjde milión eur © SITA Všetky práva vyhradené.