Slovensko má s Gréckom vynikajúce bilaterálne vzťahy, tvrdí minister Korčok

0
7

9.10.2020 (Webnoviny.sk) – Slovensko a Grécko majú vynikajúce bilaterálne vzťahy, pričom Slovenská republika vedie s Gréckom intenzívny politický dialóg. Uviedol to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS) po rokovaní s gréckym ministrom zahraničných vecí Nikosom Dendiasom.

Šéf diplomacie zároveň uviedol, že s gréckym ministrom hovorili o mnohých medzinárodných témach. Korčok sa tiež zaujímal o situáciu vo východnom Stredomorí, pričom deklaroval, že Slovenská republika je znepokojená z eskalácie napätia.

„Voláme po dialógu, pretože jedine politické riešenie je to, čo môže priniesť deeskaláciu tejto situácie,“ povedal v tejto súvislosti Korčok.

Dôvodom vyhroteného konfliktu sú námorné hranice medzi Tureckom a Gréckom a práva na ťažbu ropy a zemného plynu vo východnej časti Stredozemného mora.

Slovensko plne podporuje závery Európskej rady, ktoré boli prijaté minulý týždeň, a podľa Korčoka zdôrazňujú tak dôležité veci pre Slovensko, Grécko a Cyprus, ako sú teritoriálna integrita a suverenita.

Viac k témam: bilaterálne vzťahy
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko má s Gréckom vynikajúce bilaterálne vzťahy, tvrdí minister Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.