Slovenské elektrárne majú dvanásť zamestnancov s ochorením COVID-19, desiatky sú v izolácii

0
6

6.10.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenské elektrárne evidujú dvanásť zamestnancov s pozitívnym testom na COVID-19 v piatich elektrárňach. Ďalších vyše 50 nakazených, ktorí sú úzke kontakty pozitívnych, sa nachádza v domácej izolácii.

“Situácia je najvážnejšia v elektrárni Nováky, kde sme museli pristúpiť k odstaveniu dvoch výrobných blokov. Kotol vyrábajúci teplo pre odberateľov na Hornej Nitre ostáva v prevádzke a dodávka tepla je plynulá a bezproblémová,” uviedla hovorkyňa Slovenských elektrární Oľga Baková.

Ako dodala, výpadok vo výrobe elektriny nahrádzajú Slovenské elektrárne výrobou najmä z jadrových elektrární v Mochovciach a Jaslovských Bohuniciach.

Dodávky uhlia pre elektráreň Nováky musia elektrárne v spolupráci s Hornonitrianskymi baňami regulovať a dávať na skládku.

“Sme v kontakte, na základe vzájomnej komunikácie sme našli riešenie, aby prevádzka Hornonitrianskych baní nebola ohrozená,” uzavrela Baková.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské elektrárne majú dvanásť zamestnancov s ochorením COVID-19, desiatky sú v izolácii © SITA Všetky práva vyhradené.