Situácia na záchrannej lodi Open Arms je zúfalá, v beznádeji skočil do mora ďalší migrant

0
60

20.8.2019 (Webnoviny.sk) – Z mora museli vytiahnuť ďalšieho migranta po tom, ako v beznádeji skočil z paluby lode Open Arms španielskej humanitárnej organizácie. Tá čaká na mori už 19. deň na povolenie vplávať do talianskeho prístavu.

Situácia je zúfalá

Posádka Open Arms označila v utorok situáciu za “zúfalú“. Muž skočil do vody a snažil sa doplávať k pevnine, ktorú je z paluby vidieť. V rovnakom momente dostala jedna migrantka panický záchvat.

Kapitán Open Arms predtým informoval talianske úrady, že 17-členná posádka lode už nezvláda situáciu na palube, keďže frustrovaní migranti sa medzi sebou začali biť.

Salvini im nedovolil vplávať do prístavu

Taliansky minister vnútra Matteo Salvini nedovolil lodi, ktorá kotví pri juhotalianskom ostrove Lampedusa, vplávať do prístavu aj napriek tomu, že šesť krajín Európskej únie (EÚ) súhlasilo s prijatím jej pasažierov.

Loď Open Arms zachránila migrantov pred vyše dvoma týždňami na mori pri Líbyi. Mladiství migranti loď medzičasom so Salviniho súhlasom opustili, na lodi sa však nachádza ďalších vyše sto dospelých.

Viac k témam: humanitárna loď Open Arms, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Situácia na záchrannej lodi Open Arms je zúfalá, v beznádeji skočil do mora ďalší migrant © SITA Všetky práva vyhradené.