Situácia na Slovensku sa môže zlepšiť až po odchode premiéra, tvrdí Blaha

0
14

13.3.2021 (Webnoviny.sk) – Pokiaľ na Slovensku nedôjde k výmene predsedu vlády, aktuálna pandemická situácia a vládna kríza sa na Slovensku nezlepšia. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to povedal podpredseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Ľuboš Blaha.

Podľa Blahu výmena ministra zdravotníctva nie je riešením pandemickej ani politickej situácie. Za hlavnú príčinu oboch problémov Blaha považuje Igora Matoviča (OĽaNO).

Kríza sa zopakuje

Podpredseda Smeru si myslí, že ak by sa aj predseda SaS Richard Sulík rozhodol pokračovať vo vláde s Igorom Matovičom, koaličná kríza sa môže opakovať, čo bude mať vplyv aj na riešenie pandémie.

Odstúpenie ministra zdravotníctva preto opozičný poslanec vníma ako „presúvanie nábytku v horiacom dome“.

Závažná požiadavka

Predseda Výboru Národnej rady SR (NR SR) pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽaNO) verí, že strany SaS a Za ľudí budú aj naďalej pokračovať vo vláde.

Jedinou závažnejšou požiadavkou, ktorú podľa neho strany pre zotrvanie v koalícii mali, bolo odvolanie šéfa rezortu zdravotníctva, ktorú OĽaNO splnilo.

Hádky, ktoré tam boli, boli obojstranné. Nemôžeme povedať, že všetky útoky šli len zo strany Matoviča. Ja dúfam, že týchto pár dní prispeje k tomu, že sa situácia trošku upokojí a koalícia bude pokračovať,“ povedal Krúpa.

Viac k témam: Koronavírus, odstúpenie z funkcie, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Situácia na Slovensku sa môže zlepšiť až po odchode premiéra, tvrdí Blaha © SITA Všetky práva vyhradené.